Alcantara e Shaqiri, vijnë lajme të reja nga Liverpooli

23.12.2020 21:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Alcantara e Shaqiri, vijnë lajme të reja nga Liverpooli

Thiago Alcantara është një nga tre lojtarët që duket se janë të gatshëm të kthehen për Liverpooln pasi Jurgen Klopp mori një dhuratë të hershme për Krishtlindje.

Liverpooli ka qenë pa nënshkrimin e tyre të verës që nga derbi i “Merseyside” në tetor, kur ai pësoi një dëmtim pas një Richarlison.

Kjo e ka lënë Alcantaran me vetëm dy paraqitje për klubin e tij të ri, por ai së shpejti mund të ketë shansin ta shtojë këtë numër.

Fotografitë nga trajnimi i Liverpoolit të Mërkurën kanë zbuluar se Thiago është përsëri në grup, përcjell KosovaPress.

Klopp sugjeroi javën e kaluar se Thiago ishte afër kthimit dhe la të kuptohet se ai mund të kthehet në stërvitje para Krishtlindjeve. Tani ka ardhur momenti.

Sidoqoftë, Klopp gjithashtu paralajmëroi se ai nuk do të nxitonte me Thiagon përsëri në veprim pas pushimit të tij dy-mujor.

Pavarësisht, kthimi i mesfushorit do të jetë një lajm i mirëpritur për kampionët, të cilët janë me katër pikë avantazh ndaj vendin të dytë në Premier Ligë.

Sikur për Thiagon, kishte edhe fotografi të Xherdan Shaqirit dhe James Milner përsëri në stërvitje. Kjo vjen ndërsa Liverpooli përgatitet për ndeshjen e tyre kundër Ëest Bromit.

Milner pësoi një dëmtim të muskulit në barazimin me Brightonin gati një muaj më parë.

Shaqiri, ndërkohë, duket se ka kapërcyer një dëmtim të muskujve që kishte kohët e fundit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Alcantara e Shaqiri, vijnë lajme të reja nga Liverpooli

Alcantara e Shaqiri, vijnë lajme të reja nga Liverpooli

Inter fiton ndaj Veronas dhe merr kreun e Serie-A

Inter fiton ndaj Veronas dhe merr kreun e Serie-A

Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

Atletico triumfon edhe ndaj Sociedadit, mbetet liderë e tabelës

Atletico triumfon edhe ndaj Sociedadit, mbetet liderë e tabelës

​Publikohen formacionet zyrtare të derbit Arsenal – Manchester City

​Publikohen formacionet zyrtare të derbit Arsenal – Manchester City

Iu hoqën tre pikë, Juventusi kërkon fitore ndaj Fiorentinës, formacionet zyrtare

Iu hoqën tre pikë, Juventusi kërkon fitore ndaj Fiorentinës, formacionet zyrtare

​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

​Ronaldo tregon pse është ende ndër më të mirët në botë

​Ronaldo tregon pse është ende ndër më të mirët në botë

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

5 mënyra për të larguar lidhjet toksike

5 mënyra për të larguar lidhjet toksike

Asnjëherë mos i dërgoni këto 15 gjëra me mesazh me tekst ose email

Asnjëherë mos i dërgoni këto 15 gjëra me mesazh me tekst ose email

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Tjetër humbje në Premier Ligë për Tottenhamin

Tjetër humbje në Premier Ligë për Tottenhamin