Albin Kurti po sillet si babai i kombit shqiptar

21.11.2019 00:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Albin Kurti po sillet si babai i kombit shqiptar

Opinionisti, Mustafa Nano, ka thënë se Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kandidati për Kryeministër të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti janë personalitete që nuk kanë pika të përbashkëta me njëri-tjetrin.

“Thellë-thellë, ata kanë antipati për njëri-tjetrin dhe kjo do të dalë në pah, do të ekspozohet në publik”, ka thënë Nano, njofton Klan Kosova.

Opinionisti nga Shqipëria në intervistën e dhënë për Zona B, ka theksuar se Rama tash për tash është personazhi më i fortë në gjithë botën shqiptare.

“Nuk e dimë kur do të ketë periudhë post-Rama. Më shqetëson një gjë. Një ndryshim i madh ka ndodhur në Kosovë, ka ardhur në pushtet Albin Kurti që ka manifestuar një qasje jo prej shtetari por luftëtari. Ajo që s’më pëlqen mua qysh tani, është se po sillet sikur jo ka fituar zgjedhjet në Kosovë por midis shqiptarëve”.

“Ai [Kurti] po sillet si babai i kombit shqiptar, jo si Kryeministër i Kosovës, por si kryeministër i gjithë shqiptarëve dhe kjo mua nuk më pëlqen. Ai është votuar nga qytetarët e Kosovës, duhet të japë prova se do ta vë Kosovën në binarë dhe pastaj duhet ta hartojë strategjinë e shtrirjes së tij në botën shqiptare”.

Nano ka deklaruar se Kurti nuk është i pari që tenton të sillet si i tillë.

“Shqiptarët kur vinë në pushtet sidomos një sojë i caktuar që kanë respekt për veten ku edhe Kurti, [Sali] Berisha, Rama bëjnë pjesë në këtë soj. Qysh në fillim fare e kanë projektuar veten e tyre në histori. Por me këtë mendje do të dështojë”.

“Më duhet ta shoh si Kryeministër të Kosovës. Pa u bërë Kryeministër i Kosovës po sillet si kryeministër i të gjithëve dhe kjo mua më bezdis. Kemi 15 pika që janë përpjekje e VV-së për t’u shfaqur si protagoniste absolute në botën shqiptare. VV ka marrë mision të rëndësishëm – të qeverisë Kosovën. Kurti duket se barrën e ka futur në gjep. Nuk është e lehtë. Pasi ta bëjë këtë mund të tentojë bashkimin kombëtar dhe pastaj për ta bërë protagonistin në Tiranë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pesëdhjetë të vdekur dhe mijëra të pastrehë nga tërmeti në Shqipëri

Pesëdhjetë të vdekur dhe mijëra të pastrehë nga tërmeti në Shqipëri

Kurti e Mustafa sot takohën në ora 13:00 pritet ta projektojnë pamjen e Qeverisë së re

Kurti e Mustafa sot takohën në ora 13:00 pritet ta projektojnë pamjen e Qeverisë së re

Mbyllet portali i parë në Shqipëri, Jeta osht Qef

Mbyllet portali i parë në Shqipëri, Jeta osht Qef

Atraktive në bikini, nga festa e ditëlindjes së 29-të në Amangiri, kjo është Rita Ora

Atraktive në bikini, nga festa e ditëlindjes së 29-të në Amangiri, kjo është Rita Ora

Vorë: Gjendja brenda tendave e rëndë, qytetarët flenë jashtë ose në makina (VIDEO)

Vorë: Gjendja brenda tendave e rëndë, qytetarët flenë jashtë ose në makina (VIDEO)

“Nuk mund të shemben banesat pa marrë prova për cilësinë e ndërtimeve”, Kikia dhe Prençi kundër shembjeve të bëra sot

“Nuk mund të shemben banesat pa marrë prova për cilësinë e ndërtimeve”, Kikia dhe Prençi kundër shembjeve të bëra sot

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

Në Pejë QKMF ka mungesë të ilaçeve për të strehuarit shqiptar

Në Pejë QKMF ka mungesë të ilaçeve për të strehuarit shqiptar

Kapiteni i policisë për angazhimin në Shqipëri: E kemi borxh me ju dalë ndihmë

Kapiteni i policisë për angazhimin në Shqipëri: E kemi borxh me ju dalë ndihmë

Me 14 plumba është  Sulmuar shtëpia e zyrtarit të Policisë së Kosovës

Me 14 plumba është Sulmuar shtëpia e zyrtarit të Policisë së Kosovës

Pacolli: 1 milion euro janë më e pakta krahasuar me atë çka bën fondacioni im

Pacolli: 1 milion euro janë më e pakta krahasuar me atë çka bën fondacioni im

Qirinjët ndizen në qendër të Tiranës përkujtohen viktimat nga tërmeti i 26 nëntorit

Qirinjët ndizen në qendër të Tiranës përkujtohen viktimat nga tërmeti i 26 nëntorit

Atë çfarë Erdogan e bëri pas ‘puçit’, Edi po e bën pas tërmetit

Atë çfarë Erdogan e bëri pas ‘puçit’, Edi po e bën pas tërmetit

Basha: Banorët e Kavajës dhe Vorës kanë nevojë për ndihmë urgjente

Basha: Banorët e Kavajës dhe Vorës kanë nevojë për ndihmë urgjente

Vala: Përgjegjësia për humbjen e kredive në numrat e Z-Mobile i takon kësaj të fundit

Vala: Përgjegjësia për humbjen e kredive në numrat e Z-Mobile i takon kësaj të fundit

Për të ruajtur qetësinë në familje, gratë heqin dorë nga prona

Për të ruajtur qetësinë në familje, gratë heqin dorë nga prona