Albin Kurti ia kujton PDK’së se Thaçi i thoshte Vuçiqit “we are not problematic guys”

16.05.2019 18:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Albin Kurti ia kujton PDK’së se Thaçi i thoshte Vuçiqit “we are not problematic guys”

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ia ka kujtuar PDK’së, që tash po duan të bëjnë një tribunal për serbët, që kur angazhohej VV’ja për të sanksionur Serbinë, PDK po kujdesej për raportet e Hashim Thacit me Aleksander Vuciqin.

“Nuk e votuat masën e reciprocitetit në vitin 2013, por e votuat asociacionin dhe amnistimin e krimineleve serbë të Veriut”, është shprehur Kurti në seancën e thirrur nga Kadri Veselit për krijimin e një Tribunali për të gjykuar krimet serbe, transmeton Gazeta Express.

Ai thotë se kur Vetëvendosje bllokonte me trupat e tyre produktet serbe në kufijtë e Kosovës, qeveria e Thacit u çonte policinë speciale t’i luftonin.

Sipas tij, atëherë shqetësim i deputetëve të PDK’së, që tash duan të formojnë Tribunalin për të gjykuar serbët, ishte ruajtja e raporteve të Thaçit me Daçiqin dhe Vuçiqin.

“Kur i kemi ndalur produktet serbe, për t’i ruajtur raportet Thacit me Daciqin dhe Vuciqin për t’i thënë Vuciqit që ‘ëe are not problematic guys’”, ka thënë lideri i VV’së. /Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Albin Kurti ia kujton PDK’së se Thaçi i thoshte Vuçiqit “we are not problematic guys”

Albin Kurti ia kujton PDK’së se Thaçi i thoshte Vuçiqit “we are not problematic guys”

Kosova dhe Bashkimi Evropian mbajtën takimin e 3-të të nën-komitetit të MSA-së për bujqësi

Kosova dhe Bashkimi Evropian mbajtën takimin e 3-të të nën-komitetit të MSA-së për bujqësi

Matoshi prezantoi para qytetarëve projektin e hidro-sistemit “Kikë – Kremenatë” në Kamenicë

Matoshi prezantoi para qytetarëve projektin e hidro-sistemit “Kikë – Kremenatë” në Kamenicë

Pacolli takohet me ambasadorin e Sllovenisë të akredituar në Kosovë

Pacolli takohet me ambasadorin e Sllovenisë të akredituar në Kosovë

Haradinaj: Trishtuese pamjet e publikuara nga Brovina, kriminelët e kanë vendin në burg

Haradinaj: Trishtuese pamjet e publikuara nga Brovina, kriminelët e kanë vendin në burg

Veseli fton të gjithë të bashkohen për dënimin e gjenocidit serb në Kosovë, shpalos planin e tij

Veseli fton të gjithë të bashkohen për dënimin e gjenocidit serb në Kosovë, shpalos planin e tij

Limaj: Marrëveshja e Fondit Kosovar me COSME do të kontribuojë në lehtësimin e bizneseve për marrjen e kredive

Limaj: Marrëveshja e Fondit Kosovar me COSME do të kontribuojë në lehtësimin e bizneseve për marrjen e kredive

Arrestohet personi i dyshuar për plagosjen e dy personave në Pejë

Arrestohet personi i dyshuar për plagosjen e dy personave në Pejë

Haradinaj: Kosova ka interes jetik që të përkrahë policinë

Haradinaj: Kosova ka interes jetik që të përkrahë policinë

Prokuroria Speciale do të nis hetimet në bazë të fotos së publikuar nga deputetja Brovina

Prokuroria Speciale do të nis hetimet në bazë të fotos së publikuar nga deputetja Brovina

SHBA e shqetësuar pse asnjë zyrtar i Kosovës nuk u shpall përgjegjës për “Pronto”, vizat italiane, “Toka”…

SHBA e shqetësuar pse asnjë zyrtar i Kosovës nuk u shpall përgjegjës për “Pronto”, vizat italiane, “Toka”…

Dënohet me shtatë vite burg për vjedhje një person

Dënohet me shtatë vite burg për vjedhje një person

Ky është njëri nga serbët e dyshuar për dhunimin e tmerrshëm të gruas kosovare

Ky është njëri nga serbët e dyshuar për dhunimin e tmerrshëm të gruas kosovare

Mehmeti: Fondi Kosovar për Garanci Kreditore ka lehtësuar qasjen në financim

Mehmeti: Fondi Kosovar për Garanci Kreditore ka lehtësuar qasjen në financim

Austria ndalon me ligj shaminë për vajzat në shkollat fillore

Austria ndalon me ligj shaminë për vajzat në shkollat fillore

Ministrin Valdrin Lluka e pyesin në Zvicër për rastin e Loredanës

Ministrin Valdrin Lluka e pyesin në Zvicër për rastin e Loredanës