Akuza të reja kundër Donald Trump për sulm seksual

21.06.2019 20:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Akuza të reja kundër Donald Trump për sulm seksual

Revista e njohur amerikane, New York Magazine, ka publikuar të premten një artikull të gazetares dhe kolumnistes E Jean Carrol, e cila shkruan se para dy dekadave, në kohën kur Trump ishte drejtor i patundshmërive, e ka sulmuar atë seksualisht në dhomën e zhveshjes së dyqanit Bergdorf Goodman.

Në fund të vitit 1995 ose fillim të vitit 1996, Carrol tha se Trump e njohu atë në dyqanin Bergdof Goodman, i cili ndodhet në qendër të Manhattanit, ku sipas saj Trump i kishte kërkuar këshilla pasi që do të blente një dhuratë për një vajzë. Ajo tha se Trump kërkoi një palë rroba serioze për gra dhe e detyroi atë që t’i provonte ato.

Kur ata u afruan në dhomën e zhveshjes, ajo tha se Trump e shtyu atë në mur, e shtrëngoi shumë dhe “i dërgoi gishtërinjtë në pjesë private, u zhvesh dhe ai…” tha Correll e cila shkroi detaje të tjera të cilat mund t’i lexoni këtu.

Revista New York, konfirmoi se Carroll i kishte treguar dy shoqeve për këtë incident i cili kishte ndodhur. Njëra e këshilloi që të shkojë në polici dhe tjetra i tha që ta harrojë këtë sulm, duke e paralajmëruar se skuadra e tij legale do ta “varroste atë”.

Reagim ka pasur edhe nga Shtëpia e Bardhë, ku një zyrtar i tha revistës se “Kjo është tërësisht e pavërtetë dhe jo reale, që kanë për qëllim ta bëjnë presidentin të duket i keq”.

Carroll është gruaja e 16-të e cila e akuzon Trumpin për sulm seksual.

E pyetur se pse ka pritur kaq gjatë, Carroll shkruan: “Marrja e kërcënimeve me vdekje, largimi nga shtëpia ime, torturimi, të qenurit e tërhequr në baltë, dhe më pas kur 15 gra kishin treguar, ato ishin mohuar, kërcënuar dhe sulmuar, dhe mua nuk më dukej e nevojshme. Jam qyqare”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash