Aktorja turke që ndryshoi gjini

11.07.2018 16:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aktorja turke që ndryshoi gjini

Pesë vjet më parë vite më parë ajo iu nënshtrua një operacioni për të ndryshuar gjininë, ku gjithashtu ndryshoi edhe emrin.Ai ka treguar për mediat turke se pse e mori këtë vendim dhe se sa të vështirë e kishte të ndryshonte gjininë.

“Nuk isha si vajzat e tjera. Unë nuk luaja me kulla Barbie. Në mendjen time ishin lojërat e djemve. Nëse do të luhet lojën familja, me siguri se do të isha baba. Pastaj më pëlqente të luaja futboll. Kur arrita në moshën 14-vjeçare, kuptova se nuk jam vajzë, por unë jam mashkull”, shtoi ai.

“Tani ndihem më rehatshëm brenda vetes. Më pëlqejnë flokët e shkurta të stilit amerikan. Kam jetuar mbyllur për një kohë të gjatë. Kuptova se më pëlqejnë vajzat”, tha ndër të tjerash aktori.

 
 
 

 
 
 
 
 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Një robot i bërë në shtëpi deshifron një kasafortë në 15 minuta

Një robot i bërë në shtëpi deshifron një kasafortë në 15 minuta

Arsenali ndan 60 milionë euro për Underin e Romës

Arsenali ndan 60 milionë euro për Underin e Romës

Studim: 87 për qind e femrave të bardha duan të bëjnë seks me meshkuj me ngjyrë

Studim: 87 për qind e femrave të bardha duan të bëjnë seks me meshkuj me ngjyrë

Tre hakerët shqiptarë që vodhën miliona dollarë: i paqartë fati i Liridon Musliut, Besart Hoxhës dhe Aldo Ymerajt

Tre hakerët shqiptarë që vodhën miliona dollarë: i paqartë fati i Liridon Musliut, Besart Hoxhës dhe Aldo Ymerajt

“Rrugëtim prej Kampioni”: Legjenda e ka merituar këtë

“Rrugëtim prej Kampioni”: Legjenda e ka merituar këtë

eBay akuzon Amazon se është përpjekur ti joshë tregtarët

eBay akuzon Amazon se është përpjekur ti joshë tregtarët

Icardi vesh Milanon me ngjyrat zikaltër, argjentinasi edhe një herë heroi i Interit

Icardi vesh Milanon me ngjyrat zikaltër, argjentinasi edhe një herë heroi i Interit

Shtypja e lartë e gjakut: Ushqimet që duhet shmangur për ta ulur atë

Shtypja e lartë e gjakut: Ushqimet që duhet shmangur për ta ulur atë

Raikkonen shtyn festën e Hamilton, Vettel gabon sërish

Raikkonen shtyn festën e Hamilton, Vettel gabon sërish

LG W7 është një konkurrent i lirë dhe i denjë i Apple Watch 4

LG W7 është një konkurrent i lirë dhe i denjë i Apple Watch 4

Pranon Gattuso: Interi e meritoi më shumë fitoren

Pranon Gattuso: Interi e meritoi më shumë fitoren

Aksionet e Lenovo në tatëpjetë pas raportit të Bloomberg

Aksionet e Lenovo në tatëpjetë pas raportit të Bloomberg

Icardi: Goli në minutën e 93-të e bën fitoren edhe më të bukur, e merituam

Icardi: Goli në minutën e 93-të e bën fitoren edhe më të bukur, e merituam

Mbani erë të keqe aty poshtë? Këto janë 4 arsyet pse zona juaj intime ‘qelbet’

Mbani erë të keqe aty poshtë? Këto janë 4 arsyet pse zona juaj intime ‘qelbet’

Telekom Srbija ka dhënë 61 milion euro për Telekom Albania, në garë edhe ALBtelecom

Telekom Srbija ka dhënë 61 milion euro për Telekom Albania, në garë edhe ALBtelecom

Spalletti: Skuadra që luajti futboll më të mirë, e fitoi ndeshjen

Spalletti: Skuadra që luajti futboll më të mirë, e fitoi ndeshjen