Aktakuzë për vjedhjen e 24 mijë frangave në një shtëpi në Shtime

05.11.2019 16:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aktakuzë për vjedhjen e 24 mijë frangave në një shtëpi në Shtime

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër tre personave të pandehur, A.T., A.M., dhe A.T., për shkak të dyshimit të bazuar mirë se të njëjtit kanë kryer veprën penale “Grabitja

Sipas aktakuzës, më 7 gusht, në fshatin Petroviç të Shtimes, të pandehurit duke vepruar si anëtarë të grupit, me qëllim të përvetësimit të pasurisë së luajtshme të personit tjetër, e që vetes t`i sjellin përfitim pasuror të kundërligjshëm, kanë kryer grabitje në dëm të të dëmtuarit N.N., dhe kanë hyrë në shtëpinë e të dëmtuarit dhe nga aty kanë marrë shumën e të hollave prej 24, 000 franga zvicerane, me të cilën kanë kryer veprën penale “Grabitja”.

Prokurori i çështjes me rastin e ngritjes së aktakuzës, i ka propozuar gjykatës që të pandehurit të shpallen fajtor dhe të dënohen sipas ligjit, për veprën penale e cila iu vihet në barrë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Trusti thotë se nuk ka vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit të kursimeve pensionale

Trusti thotë se nuk ka vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit të kursimeve pensionale

Maqedonia e Veriut regjistron 5 të vdekur dhe 104 të infektuar me koronavirus

Maqedonia e Veriut regjistron 5 të vdekur dhe 104 të infektuar me koronavirus

Ramadani fton partitë t’i angazhojnë aktivistët në luftë ndaj koronavirusit

Ramadani fton partitë t’i angazhojnë aktivistët në luftë ndaj koronavirusit

Shqipëri: 69 raste të reja me COVID-19

Shqipëri: 69 raste të reja me COVID-19

“Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme”

“Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme”

Thaçi për Lajçakun: Të dihet se dialogu duhet të përfundoj me njohje reciproke, çdo qasje tjetër do jetë dështim i plotë i juaji dhe i BE-së në Kosovë

Thaçi për Lajçakun: Të dihet se dialogu duhet të përfundoj me njohje reciproke, çdo qasje tjetër do jetë dështim i plotë i juaji dhe i BE-së në Kosovë

Hoti ka thënë se në takimin me Presidentin Hashim Thaçi kanë diskutuar për dialogun me Serbinë

Hoti ka thënë se në takimin me Presidentin Hashim Thaçi kanë diskutuar për dialogun me Serbinë

Ministri Reçica premton rritje të pensioneve bazë

Ministri Reçica premton rritje të pensioneve bazë

Kompania kineze thotë se vaksina e saj nxit prodhimin e antitrupave kundër Covid-19

Kompania kineze thotë se vaksina e saj nxit prodhimin e antitrupave kundër Covid-19

Në trafik, rrihen me kubëza betoni e sëpatë 9 anëtarët e dy familjeve në Prishtinë

Në trafik, rrihen me kubëza betoni e sëpatë 9 anëtarët e dy familjeve në Prishtinë

12 vjet nga hyrja në fuqi e Kushtetutës

12 vjet nga hyrja në fuqi e Kushtetutës

324 persona në izolim, 88 në vetizolim

324 persona në izolim, 88 në vetizolim

Shkak i pandemisë COVID-19, të hyrat e komunave të Kosovës mund të bien deri në 30 milionë euro

Shkak i pandemisë COVID-19, të hyrat e komunave të Kosovës mund të bien deri në 30 milionë euro

6 vjeçar nga Komuna e Junikut, ka nevojë për ndihmë

6 vjeçar nga Komuna e Junikut, ka nevojë për ndihmë

Kryeministri i shkon Thaçit për herë të parë në zyrë

Kryeministri i shkon Thaçit për herë të parë në zyrë

Gjermania del kundër ShBA-së

Gjermania del kundër ShBA-së