Aksidenti e la të paaftë për punë, jeton në rimorkion që përdorej për transportin e kuajve të garave (Foto)

03.02.2019 23:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aksidenti e la të paaftë për punë, jeton në rimorkion që përdorej për transportin e kuajve të garave (Foto)

Stephen James e ka kompletuar rimorkion e 17 mijë funteve, me televizion, stufë me dru, furrë me mikrovalë, dhomë të fjetjes dhe dush.

Ish-punonjësi i kompanisë së higjienës, tani si 59-vjeçar duhet të jetojë në ambient të improvizuar, sepse një aksident e la të paaftë për punë, transmeton Telegrafi.

Kamionin e pajisur me disa gjeneratorë dhe panele diellore, ai e ka parkuar ën një hapësirë të lirë në Derbyshire të Anglisë, ku nuk detyrohet të paguajë tatim.

Brendia e rimorkios

Megjithëse merr kompensimet e duhura, atij nuk mjaftojnë për vete, qenin dhe papagallin bashkë me të cilët jeton në rimorkio.

“Lënia e gjërave vetëm, kur më duhet të largohem, është sikur komore, sepse mund të mi vjedhin apo dëmtojnë, andaj kërkoi hapësirë të sigurt për parkim” ka thënë James.

Kamioni që përdorej për transportin e kuajve të garave

Brenda kamionit që shërbente për të transportuar e kuaj të garave, që ka viti 2013 e ka mërsituar atë së tepërmi.

Andaj, kërkon që të vendoset pranë ndonjë ferme, ku mund ta kujdesej për të mbjellat dhe të bënte roje gjatë natës. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve