Aksident i tmerrshëm, 53 të vdekur e qindra të plagosur (Foto)

22.10.2016 08:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aksident i tmerrshëm, 53 të vdekur e qindra të plagosur (Foto)

Të paktën 53 persona kanë gjetur vdekjen pasi një tren doli nga shinat në Kamerun.

Ky aksident fatal la gjithashtu të paktën 300 persona të plagosur, raportoi Ministri i transportit Edgard Alain Mebe Ngo’o.

Mediat lokale raportojnë se aksidenti ka ndodhur në Eseka, që është rreth 2 orë larg kryeqytetit Yaounde.

Mediat gjithashtu bëjnë me dije se Eseka nuk ka një strukturë të duhur mjekësore, kështu që të plagosurit janë dërguar nëpër spitalet jashtë qytetit.

Gazetarët janë bllokuar nga turma e njerëzve të zemëruar, por imazhet e tyre janë postuar në rrjetet sociale.

Zyrtarët thonë gjithashtu se treni ka qenë i mbingarkuar me 1300 pasagjerë, ndërkohë që kapaciteti i tij ishte për 600.

Në të njëjtën kohë, shirat në këtë zonë kanë shkaktuar rrëshqitje të tokës përgjatë rrugëve ç’ka kanë sjellë edhe këtë aksident fatal./tvklan.al

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Taksa, vendimi që po përçan koalicionin

Taksa, vendimi që po përçan koalicionin

Veseli zbulon detaje nga takimi i krerëve të shtetit me numrin tre të DASH’it

Veseli zbulon detaje nga takimi i krerëve të shtetit me numrin tre të DASH’it

Telekomi punësoi vjehrrin 60 vjeçar të Mërgim Lushtakut, u punësuan edhe pensionistë

Telekomi punësoi vjehrrin 60 vjeçar të Mërgim Lushtakut, u punësuan edhe pensionistë

SBAShK’u nuk heq dorë, thotë se orët e humbura gjatë grevës nuk zëvendësohen deri në vendim të Gjykatës

SBAShK’u nuk heq dorë, thotë se orët e humbura gjatë grevës nuk zëvendësohen deri në vendim të Gjykatës

Hoxhaj takon këshilltarin e Merkel: 2019-a vit i mundshëm për marrëveshje me Serbinë

Hoxhaj takon këshilltarin e Merkel: 2019-a vit i mundshëm për marrëveshje me Serbinë

Veseli kujton demonstratat e vitit 1981

Veseli kujton demonstratat e vitit 1981

Haradinaj: Gjermania partner i rëndësishëm i Kosovës

Haradinaj: Gjermania partner i rëndësishëm i Kosovës

Inskenon rastin e rrëmbimit në Ferizaj – arrestohet i dyshuari

Inskenon rastin e rrëmbimit në Ferizaj – arrestohet i dyshuari

Kryeprokurori i Shtetit: Kosova është e vendosur për të kontribuar në bashkëpunimin ndërkufitar kundër krimi

Kryeprokurori i Shtetit: Kosova është e vendosur për të kontribuar në bashkëpunimin ndërkufitar kundër krimi

Skenderaj, Drenasi dhe Malisheva përfitojnë mjete financiare për projektet lokale

Skenderaj, Drenasi dhe Malisheva përfitojnë mjete financiare për projektet lokale

Tahiri gjyqtarëve dhe prokurorëve: Tejkaloni kulturën e mosndëshkimit, rikthejeni besimin e qytetarëve në drejtësi

Tahiri gjyqtarëve dhe prokurorëve: Tejkaloni kulturën e mosndëshkimit, rikthejeni besimin e qytetarëve në drejtësi

Daçiq: Tunizia e sheh vendimin e Prishtinës si shkelje të rendit juridik

Daçiq: Tunizia e sheh vendimin e Prishtinës si shkelje të rendit juridik

Haziri mbështet organizatën “Zëri Rinor”

Haziri mbështet organizatën “Zëri Rinor”

PSD: Nuk i bashkojmë votat me Listën Serbe për të rrëzuar Qeverinë

PSD: Nuk i bashkojmë votat me Listën Serbe për të rrëzuar Qeverinë

Ahmeti, Limaj e Shala me ftesë të Mogherinit shkojnë në Bruksel

Ahmeti, Limaj e Shala me ftesë të Mogherinit shkojnë në Bruksel

Komisioni për Arsim kërkon zgjidhje për zëvendësimin e orëve të humbura gjatë grevës

Komisioni për Arsim kërkon zgjidhje për zëvendësimin e orëve të humbura gjatë grevës