AKR premton përkrahje financiare për bizneset e të rinjëve

25.05.2017 14:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
AKR premton përkrahje financiare për bizneset e të rinjëve

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i shoqëruar nga kandidatët për deputetë nga radhët e AKR-së, Vesel Makolli, Luan Shllaku dhe Mirlindë Gashi, ka vizituar sot qendrën inovative të bizneseve në Gjakovë, ku u prit nga drejtori i kësaj qendre, si dhe nga ndërmarrësit e rinj të kësaj komune.

Në këtë takim është biseduar për përkrahjen që duhet t’ ju ofrohet bizneseve të reja, si potencial i rëndesishëm për zhvillim ekonomik.
Pacolli është zotuar se iniciativat e tilla gjithmonë do ta gëzojnë përkrahjen e tij të fuqishme, duke trajtuar kështu me kujdes secilën ide biznesore, e cila do të mund të sillte përfitime për ekonominë dhe për qytetarët e vendit. Ai tha se për te arritur sukses, nevojitet pune, energji dhe investime.

“Ministrinë e punës, AKR-ja do ta shndërrojë në qendër proaktive, ku idetë do ta kenë shansin të shtjellohen dhe të implementohen. Aty do të ketë ekipe ekspertësh të cilët do të punojnë me këto ide”, tha ndër të tjera Presidenti i AKR-së.

Në vazhdën e diskutimeve me ndërmarrës, lideri i AKR-së dhe kandidatët e tij për deputetë diskutuan më tej rreth mbështetjes institucionale të cilën AKR do ta ofrojë në qeverisjen e saj, e ku rrjedhimisht do te krijohet mundesia e përfshirjes së 40 mije të rinjve në tregun e punës për çdo vit.

Më pas vizita vazhdoi në Fabrikën “Intertex” fabrikë kjo e cila numëron qindra punëtorë dhe është hapur me iniciativën e Presidentit Pacolli. Aty, Presidenti i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij, përcolli mbarëvajtjen e puneve dhe u shpreh i inpresionuar me arritjet e kësaj fabrike. Presidenti Pacolli dhe kandidatët e AKR-së vizitën në Gjakovë e përmbyllën me vizitë në fabriken per prodhimin e armaturave “Armatek”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dogana e Kosovës në Durrës, pikë doganore që nuk bën zhdoganime

Dogana e Kosovës në Durrës, pikë doganore që nuk bën zhdoganime

Leo Messi e barazon Cristiano Ronaldon

Leo Messi e barazon Cristiano Ronaldon

Haradinaj: Kërcënimet e Serbisë për hyrje në veri, të ulëta dhe primitive

Haradinaj: Kërcënimet e Serbisë për hyrje në veri, të ulëta dhe primitive

Punëtorët e Trepçës, pa paga

Punëtorët e Trepçës, pa paga

Zgjedhjet në PE mund ta lëkundin pozicionin e Kosovës në raport me vizat

Zgjedhjet në PE mund ta lëkundin pozicionin e Kosovës në raport me vizat

Marrëveshja Kosovë – Serbi mund ta shfuqizojë Rezolutën 12 44

Marrëveshja Kosovë – Serbi mund ta shfuqizojë Rezolutën 12 44

Mustafa thirrje Veselit: Ku janë vendimet e mëdha, dorëhiquni ose vetëshkarkohuni

Mustafa thirrje Veselit: Ku janë vendimet e mëdha, dorëhiquni ose vetëshkarkohuni

Vucic thotë se bashkëpunëtorët e Haradinajt po tentojnë ta rrëzojnë nga pushteti

Vucic thotë se bashkëpunëtorët e Haradinajt po tentojnë ta rrëzojnë nga pushteti

Vrasjen në kazino e ka bërë një zyrtar policor, Policia e arreston

Vrasjen në kazino e ka bërë një zyrtar policor, Policia e arreston

Protestuesit para Presidencës, Vuçiq thotë se nuk do të lejojë kërcënime përmes dhunës

Protestuesit para Presidencës, Vuçiq thotë se nuk do të lejojë kërcënime përmes dhunës

Kush tjetër pos Lutfi Hazirit do t’i hyjë garës për Shef të LDK’së?

Kush tjetër pos Lutfi Hazirit do t’i hyjë garës për Shef të LDK’së?

Dëmet që sjellë bllokimi i KQZ-së nga Thaçi, sipas Lëvizjes Vetëvendosje

Dëmet që sjellë bllokimi i KQZ-së nga Thaçi, sipas Lëvizjes Vetëvendosje

Subvencionet po e bëjnë të varur ekonominë nga shteti

Subvencionet po e bëjnë të varur ekonominë nga shteti

Edhe një tjetër vrasje në Suharekë

Edhe një tjetër vrasje në Suharekë

Diplomati serb: Unë e binda Dick Martyn të shkruajë për Shtëpinë e Verdhë, jam i lumtur që Specialja po punon

Diplomati serb: Unë e binda Dick Martyn të shkruajë për Shtëpinë e Verdhë, jam i lumtur që Specialja po punon

Katër raste të rënda të gripit në QKUK

Katër raste të rënda të gripit në QKUK