AKR festoi 10 vjetorin e themelimit

29.10.2016 00:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
AKR festoi 10 vjetorin e themelimit

Mbrëm në prani të qindra mysafirëve dhe anëtarësisë së gjerë të partisë, Aleanca Kosova e Re ka shënuar dhjetë vjetorin e themelimit të saj si parti. Nën tingujt e himnit shtetëror është hapur aktiviteti i organizuar, ndërsa më pas mbrëmja është vijuar nga një dokumentar mbi veprimtarinë e Partisë që nga themelimi i saj si dhe veprimtarinë e liderit të saj z.Behgjet Pacolli.

Për ta nderuar Presidentin Pacolli dhe anëtarësinë e AKR-së, në këtë përvjetor jubilar përveç figurave politike të partisë, kishin ardhur edhe mysafirë të shumtë nga jeta politike, kulturore dhe mediale e Kosovës. Në mesin e mysafirëve, të pranishëm ishin edhe përfaqësuesit e partive të tjera politike në vend.

Nën entuziazmin dhe thirrjet e të pranishmëve, mysafirëve me një fjalë rasti ju drejtua Presidenti i Aleancës Kosova e Re, z.Behgjet Pacolli, i cili tha se gjatë rrugëtimit 10 vjeçar, Aleanca Kosova e Re ka kaluar nëpër shtigje dhe pengesa të kohës, duke u përballuar kështu më sfida të shumta, por se nuk është ndalur asnjëherë, me besimin e fuqishëm në punën dhe angazhimin e saj për zhvillimin e gjithanshëm të Kosovës dhe rimëkëmbjen e saj ekonomike.

Duke folur për orientimin liberal të partisë dhe programin e saj bashkëkohor politik, ekonomik e social, Presidenti Pacolli ka treguar se AKR ka platformë për ekonomi të tregut të lirë si dhe për bashkëpunim gjithëpërfshirës më vendet e zhvilluara perëndimore, duke qenë në partneritet të përhershëm strategjik si dhe në miqësi të përjetshme me SHBA-të dhe aleatët e saj në Evropë. Lideri i AKR-së ju ka bërë thirrje qytetarëve që t’i bashkohen Aleancës Kosova e Re për një qeverisje që do të bëjë reforma rrënjësore, të cilat i përgjigjen interesave dhe kërkesave të qytetarëve, më qëllim të garantimit të të drejtave të barabarta për të gjithë.

Mbrëmja më pas ka vazhduar me një koktej rasti të organizuar për të pranishmit ndërsa më vonë, lideri i AKR-së, z.Behgjet Pacolli ka ndarë edhe disa Mirënjohje për ata që ndër vite kanë dhënë kontributin e tyre në Aleancën Kosova e Re.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Taksa, vendimi që po përçan koalicionin

Taksa, vendimi që po përçan koalicionin

Veseli zbulon detaje nga takimi i krerëve të shtetit me numrin tre të DASH’it

Veseli zbulon detaje nga takimi i krerëve të shtetit me numrin tre të DASH’it

Telekomi punësoi vjehrrin 60 vjeçar të Mërgim Lushtakut, u punësuan edhe pensionistë

Telekomi punësoi vjehrrin 60 vjeçar të Mërgim Lushtakut, u punësuan edhe pensionistë

SBAShK’u nuk heq dorë, thotë se orët e humbura gjatë grevës nuk zëvendësohen deri në vendim të Gjykatës

SBAShK’u nuk heq dorë, thotë se orët e humbura gjatë grevës nuk zëvendësohen deri në vendim të Gjykatës

Hoxhaj takon këshilltarin e Merkel: 2019-a vit i mundshëm për marrëveshje me Serbinë

Hoxhaj takon këshilltarin e Merkel: 2019-a vit i mundshëm për marrëveshje me Serbinë

Veseli kujton demonstratat e vitit 1981

Veseli kujton demonstratat e vitit 1981

Haradinaj: Gjermania partner i rëndësishëm i Kosovës

Haradinaj: Gjermania partner i rëndësishëm i Kosovës

Inskenon rastin e rrëmbimit në Ferizaj – arrestohet i dyshuari

Inskenon rastin e rrëmbimit në Ferizaj – arrestohet i dyshuari

Kryeprokurori i Shtetit: Kosova është e vendosur për të kontribuar në bashkëpunimin ndërkufitar kundër krimi

Kryeprokurori i Shtetit: Kosova është e vendosur për të kontribuar në bashkëpunimin ndërkufitar kundër krimi

Skenderaj, Drenasi dhe Malisheva përfitojnë mjete financiare për projektet lokale

Skenderaj, Drenasi dhe Malisheva përfitojnë mjete financiare për projektet lokale

Tahiri gjyqtarëve dhe prokurorëve: Tejkaloni kulturën e mosndëshkimit, rikthejeni besimin e qytetarëve në drejtësi

Tahiri gjyqtarëve dhe prokurorëve: Tejkaloni kulturën e mosndëshkimit, rikthejeni besimin e qytetarëve në drejtësi

Daçiq: Tunizia e sheh vendimin e Prishtinës si shkelje të rendit juridik

Daçiq: Tunizia e sheh vendimin e Prishtinës si shkelje të rendit juridik

Haziri mbështet organizatën “Zëri Rinor”

Haziri mbështet organizatën “Zëri Rinor”

Premtime të mëdha të kandidatëve për president

Premtime të mëdha të kandidatëve për president

PSD: Nuk i bashkojmë votat me Listën Serbe për të rrëzuar Qeverinë

PSD: Nuk i bashkojmë votat me Listën Serbe për të rrëzuar Qeverinë

Ahmeti, Limaj e Shala me ftesë të Mogherinit shkojnë në Bruksel

Ahmeti, Limaj e Shala me ftesë të Mogherinit shkojnë në Bruksel