AKPM-ja udhëhiqet jashtëligjshëm me ushtrues detyre

11.01.2019 08:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
AKPM-ja udhëhiqet jashtëligjshëm me ushtrues detyre

Agjencia Kosovare për Produkte Mjekësore ka më shumë se katër muaj që është duke u udhëhequr me ushtrues detyre. Edhe pse ligji e parasheh që pozita e ushtruesit të detyrës zgjat vetëm tre muaj pas emërimit në këtë pozitë, Arian Ahmeti, që nga 18 shtatori i vitit të kaluar, është duke e vazhduar këtë funksion në AKPM, shkruan sot Koha Ditore.

Ministria e Shëndetësisë vazhdon të mos hapë konkurs për këtë pozitë. Këtë gjë ata po e arsyetojnë me “vëllimin” e madh të punës që ka pasur kjo ministri në vitin që lamë pas.

“Konkursi për drejtor të AKPM-së nuk është hapur ende për shkak se në fund të vitit të kaluar ka pasur ngjarje të shumta me të cilat jemi marrë si Ministri e Shëndetësisë. Kemi pritur për një moment më të përshtatshëm për hapjen e këtij konkursi në AKPM”, ka thënë këshilltari për media në Ministrinë e Shëndetësisë, Albatrit Matoshi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ismail Tasholli: Çelësin e marrëveshjes Kosovë-Serbi e ka vetëm Uashingtoni

Ismail Tasholli: Çelësin e marrëveshjes Kosovë-Serbi e ka vetëm Uashingtoni

Haradinaj: Kemi nevojë për mbështetjen e Perëndimit për marrëveshje me Serbinë

Haradinaj: Kemi nevojë për mbështetjen e Perëndimit për marrëveshje me Serbinë

Putin: Ndërhyrja ushtarake e SHBA-ve në Venezuelë do të ishte një katastrofë

Putin: Ndërhyrja ushtarake e SHBA-ve në Venezuelë do të ishte një katastrofë

Hoxhaj kundërshton idenë e Unionit Ballkanik: Nuk na duhet Jugosllavia e re

Hoxhaj kundërshton idenë e Unionit Ballkanik: Nuk na duhet Jugosllavia e re

Negociatat për BE, Holanda: Shqipëria ka rrugë të gjatë

Negociatat për BE, Holanda: Shqipëria ka rrugë të gjatë

Britania e Madhe u bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të vazhdojnë dialogun

Britania e Madhe u bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të vazhdojnë dialogun

Haradinaj: Kosova dhe Gjermania tani kanë një nivel të ri të marrëdhënieve

Haradinaj: Kosova dhe Gjermania tani kanë një nivel të ri të marrëdhënieve

Bisedime SHBA – Meksikë për tarifat

Bisedime SHBA – Meksikë për tarifat

Xhandarmëria serbe shkel 8 km brenda territorit të Kosovës

Xhandarmëria serbe shkel 8 km brenda territorit të Kosovës

Vuçiq: Kosova është bebe e Gjermanisë

Vuçiq: Kosova është bebe e Gjermanisë

Një kryetar i komunës në Kosovë ka vetëm 35 euro në bankë

Një kryetar i komunës në Kosovë ka vetëm 35 euro në bankë

Tahiri Samitin e Parisit e sheh si përafrim të njohjes së Kosovës nga Serbia

Tahiri Samitin e Parisit e sheh si përafrim të njohjes së Kosovës nga Serbia

Mbahet mbledhja e Komisionit për Kompleksin “Adem Jashari”, Limaj tregon çka u diskutua

Mbahet mbledhja e Komisionit për Kompleksin “Adem Jashari”, Limaj tregon çka u diskutua

Mjekët e QKUK-së ia hoqën fëmijës bulonin që e kishte gëlltitur para 4 viteve

Mjekët e QKUK-së ia hoqën fëmijës bulonin që e kishte gëlltitur para 4 viteve

Evropa në rrezik nga drogat

Evropa në rrezik nga drogat

O’Connell: Kosova ka bërë hapa të vegjël, por pozitiv drejt luftës kundër korrupsionit

O’Connell: Kosova ka bërë hapa të vegjël, por pozitiv drejt luftës kundër korrupsionit