AKEP, aksion për stabilizimin dhe eliminimin e rrjeteve ajrore

16.05.2018 00:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
AKEP, aksion për stabilizimin dhe eliminimin e rrjeteve ajrore

Autoriteti i Komunikimeve Elektonike dhe Postare AKEP, bazuar në ligjin Nr.9918, datë 19.05.2008 për “Komunikimet Elektronike në Republiken e Shqipërisë”, dhe Rregulloren nr .37 datë 29.10.2015 mbi “Masat teknike dhe organizative për të garantuar sigurinë edhe integritetin e rrjeteve dhe/ose shërbimeve të komunikimeve elektronike”,

në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës dhe në prezëncë të operatorëve të shërbimeve të komunikimeve elektronike, kanë ndërhyrë në zonën pas Ambasadës Amerikane, Rruga “Jan Kukuzeli”, për stabilizimin dhe eleminimin e rrjeteve ajrore, të cilat nuk përmbushin kushtet teknike dhe të sigurisë të parashikuara në Rregulloren e sipërcituar.

AKEP në bashkëpunim me Bashkine e Tiranës është fokusuar kryesisht në blloqet e banimit, të cilat janë rikonstruktuar dhe ku Bashkia së bashku me operatorët kanë investuar për të krijuar infrastrukture nëntokësore.

Nderhyrje të tilla janë në vazhdën e ndërhyrjeve të mëparshme dhe do të vijojnë të intensifikohen për të stabilizuar përfundimisht këto rrjete, gjithashtu do të intesifikohen verifikimet dhe masat në terren në bashkëpunim edhe me Bashki të tjera në territorin e vendit.

Masa të tilla janë marrë jo vetëm në përmbushjen e kërkesave të përcaktuara në ligj por edhe për të krijuar një standard të përshtatshëm për një vend, i cili aspiron të bëhet vend anëtar i Bashkimit Evropian. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Flori i këndon "Serviles”!

Flori i këndon "Serviles”!

AKEP, aksion për stabilizimin dhe eliminimin e rrjeteve ajrore

AKEP, aksion për stabilizimin dhe eliminimin e rrjeteve ajrore

Carrera: Do të ishte nder ta drejtoja Juventusin

Carrera: Do të ishte nder ta drejtoja Juventusin

Pasi i kaloi 422 ditë duke vrapuar plot 15,607 milje, burri nga Liverpuli u gjunjëzua në vijën e finishit për t’i propozuar të dashurës (Foto/Video)

Pasi i kaloi 422 ditë duke vrapuar plot 15,607 milje, burri nga Liverpuli u gjunjëzua në vijën e finishit për t’i propozuar të dashurës (Foto/Video)

Ja çfarë presim nga "Divat" nesër në mbrëmje!

Ja çfarë presim nga "Divat" nesër në mbrëmje!

Tifozët ta pakënaqur me rezultatet e skuadrës, maskohen dhe sulmojnë lojtarët e Sportingut

Tifozët ta pakënaqur me rezultatet e skuadrës, maskohen dhe sulmojnë lojtarët e Sportingut

Çfarë është e rëndësishme të dini rreth aborteve!

Çfarë është e rëndësishme të dini rreth aborteve!

Një organizatë jofitimprurëse planifikon të dërgojë miliona faqe të Wikipedia në Hënë – të shtypura në fletë metalike të vogla

Një organizatë jofitimprurëse planifikon të dërgojë miliona faqe të Wikipedia në Hënë – të shtypura në fletë metalike të vogla

Ish-banorja e BB9 rikthehet me skena erotike në klipin e këtij këngëtari!

Ish-banorja e BB9 rikthehet me skena erotike në klipin e këtij këngëtari!

Messi: Do të ishte e tmerrshme nëse Neymar do të shkonte te Real Madridi

Messi: Do të ishte e tmerrshme nëse Neymar do të shkonte te Real Madridi

VIP-at nën urdhrat e Luana Vjollcës! Mësoni DETAJET e showt më të ri

VIP-at nën urdhrat e Luana Vjollcës! Mësoni DETAJET e showt më të ri

I madh sa një piramidë, asteroidi i humbur kalon skaj Tokës

I madh sa një piramidë, asteroidi i humbur kalon skaj Tokës

Ndryshime në formatin e Kupës së Botës për Klube, me 24 skuadra pjesëmarrëse – do të ftohen klubet e mëdha

Ndryshime në formatin e Kupës së Botës për Klube, me 24 skuadra pjesëmarrëse – do të ftohen klubet e mëdha

Shëtitja në park ul tensionin e gjakut dhe na bën më të lumtur

Shëtitja në park ul tensionin e gjakut dhe na bën më të lumtur

Gmail Offline është tani në dispozicion në internet, por vetëm për Chrome

Gmail Offline është tani në dispozicion në internet, por vetëm për Chrome

Ndryshimi befasues i Aurela Gaçes pas 2 lindjeve!

Ndryshimi befasues i Aurela Gaçes pas 2 lindjeve!