Akademia jCoders certifikohet nga agjensioni më i madh akreditues amerikan AdvancED

27.03.2019 03:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Akademia jCoders certifikohet nga agjensioni më i madh akreditues amerikan AdvancED

Akademia jCoders është certifikuar për cilësi në STEM (Shkencë, Teknologji, Inxhinieri dhe Matematikë) nga agjencioni më i madh i akreditimit amerikan – AdvancED. Tash, në Kosovë Akademia jCoders qëndron si institucioni i parë në rajon i cili ketë vule të cilësisë në edukimin e të rinjëve për teknologji, gjë që e ekuivalenton jCoders me një shkollë amerikane.

Akademia jCoders, si institucioni edukativ me shtrirje më të madhe në Kosovë (Prishtinë, Mitrovicë, Pejë, Prizren dhe Gjilan) ofron mësim për të rinjë të moshave 8-18 në programim, elektronikë dhe robotikë.

Tash 4 vite jCoders është kanal alternativ për të mësuar teknologjinë dhe për t’i aftësuar të rinjtë me shkathtësitë e nevojshme për të ardhmën e tyre. Ky certifikim në STEM nga AdvancED mundëson të rinjët që përmes jCoders të marrin certifikate e cila vlen ndërkombëtarisht.

Ky lloj i validimit e vendosë Kosovën ne hartën e edukimit kualitativ, dhe i konfirmon metodologjitë inovative të jCoders.

Për informata shtesë, ju lutem kontaktoni Fiona Shehu në numrin 049 589 685 ose në email [email protected] Ose Marigona Sylaj në numrin 044 543 580 ose [email protected] /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë