Ajeti lë pas dëmtimin, kërkon të bindë Mihajlovic

11.10.2016 12:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

ajeti-rikthimi-658x538

Mungoi në takimet ndaj Maqedonisë, Lihtenshtejnit dhe Spanjës por përballë Izraelit në 12 Nëntor, Arlind Ajeti me siguri do të jetë i gatshëm për të ndihmuar Shqipërinë në fushën e blertë. Nga Italia vinë sinjale pozitive për trajnerin e kombëtares kuqezi Gianni De Biasi. Sipas atyre që raportojnë mediat që qëndrojnë pranë klubit të Torinos, Arlind Ajeti është riaftësuar plotësisht nga ai dëmtim i gjatë që pësoi në muajin Gusht dhe tashmë do të provojë të bindë trajnerin e skuadrës Granata, Sinisa Mihajlovic për ti besuar një fanellë titullari. 23-vjecari shqiptar ka qenë përforcimi i parë i Torinos në merkaton verës por ende nuk ka arritur të bëjë debutimin e tij me formacionin Granata edhe pse Ajeti shkëlqeu në miqësoret e verës. Ai dëmtim i pësuar vetëm pak ditë përpara fillimit të kampionatit ka shtyrë debutimin e mbrojtësit me Torinon por gjithsesi Ajeti beson se duke arritur formën optimale do të ketë hapësirat e tij në formacion.

Prej disa ditësh ish lojtari i Baselit i është bashkuar grupit në stërvitje dhe po punon fort për tu vendosur në dispozicion të trajnerit Mihajlovic që ndeshjen e rradhës. Por ndërkohë që Ajeti po bën maksimumin për të fituar një vend titullari në formacionin e Torinos, sirenat e merkatos nuk mungojnë në drejtim të tij. Sipas mediave italiane Pescara vazhdon të këmbëngulë për patur shërbimet e kuqeziut në muajin Janar. Trajneri Massimo Oddo e pëlqen stëpërmi 23-vjecarin i cili nëse nuk gjen shumë hapësira te Torino mund të mendojë seriozisht kalimin te Pescara aty ku do të gjente edhe dy shokët e tij në kombëtaren shqiptare, mesfushorin Ledian Memushaj dhe sulmuesin Rey Manaj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Real Madridi ka arritur marrëveshje me talentin e madh argjentinas Exequiel Palacios

Real Madridi ka arritur marrëveshje me talentin e madh argjentinas Exequiel Palacios

Kafeja gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e mbipeshës tek fëmijët

Kafeja gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e mbipeshës tek fëmijët

Pas përurimit në Stamboll, këto janë aeroportet e tjera që priten të ndërtohen nëpër botë (Foto)

Pas përurimit në Stamboll, këto janë aeroportet e tjera që priten të ndërtohen nëpër botë (Foto)

Tottenham 0-1 Man City, notat e lojtarëve

Tottenham 0-1 Man City, notat e lojtarëve

Microsoft kalon Amazon dhe rifiton vendin e dytë si kompania më me vlerë në botë

Microsoft kalon Amazon dhe rifiton vendin e dytë si kompania më me vlerë në botë

Kombinimet e këndshme që tregojnë se jo të gjitha kostumet për Halloween duhet të jenë të frikshme (Foto)

Kombinimet e këndshme që tregojnë se jo të gjitha kostumet për Halloween duhet të jenë të frikshme (Foto)

Unitedi dhe Chelsea vazhdojnë interesimin për Ramsey

Unitedi dhe Chelsea vazhdojnë interesimin për Ramsey

Këta dronë mund të ngrejnë 40 herë peshën e tyre

Këta dronë mund të ngrejnë 40 herë peshën e tyre

Shenjat se keni probleme me gjëndrën tiroide

Shenjat se keni probleme me gjëndrën tiroide

A është kjo greke, sozia e modeles shqiptare me famë botërore

A është kjo greke, sozia e modeles shqiptare me famë botërore

Historitë e katër të tjerëve të vrarë në tragjedinë me helikopterin e pronarit të Leicester Cityt

Historitë e katër të tjerëve të vrarë në tragjedinë me helikopterin e pronarit të Leicester Cityt

Google konsideron lançimin e abonimeve për grupe aplikacionesh me pagesë në Play Store

Google konsideron lançimin e abonimeve për grupe aplikacionesh me pagesë në Play Store

Mjeshtrit e Kung Fusë sfidojnë veten, praktikojnë mundjen me dema (Foto)

Mjeshtrit e Kung Fusë sfidojnë veten, praktikojnë mundjen me dema (Foto)

Macja u bë ylli i një pasarele turke, lëvizi krahas modeleve që parakalonin (Video)

Macja u bë ylli i një pasarele turke, lëvizi krahas modeleve që parakalonin (Video)

Arlind Ajeti jashtë fushave deri në fund të stinorit, vallai i tij Albiani ishte ai që e dëmtoi

Arlind Ajeti jashtë fushave deri në fund të stinorit, vallai i tij Albiani ishte ai që e dëmtoi

Bosi i Oracle zbulon sekretin, mik i afërt i Elon Musk dhe investitor kryesor në Tesla

Bosi i Oracle zbulon sekretin, mik i afërt i Elon Musk dhe investitor kryesor në Tesla