Ajaxi makineri golash këtë sezon, i pari në Evropë me 30 gola ma shumë se Barcelona

30.04.2019 20:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ajaxi makineri golash këtë sezon, i pari në Evropë me 30 gola ma shumë se Barcelona

Ajaxi është klubi më me së shumti gola të shënuara në Evropë deri tani këtë sezon. Klubi holandez ka sulm më të mirë se gjigantët evropian, Barcelona, Manchester City dhe Paris Saint-Germain.

Në total, Ajaxi i ka shënuar 160 gola deri tani në të gjitha garat, 111 në Eredivisie, 32 në Ligën e Kampionëve dhe 17 në KNVB Beker, transmeton gazeta Express.

Ajaxi shpreson ta rrisë këtë numër sonte, në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve kundër Tottenhamit në Londër.

Pas Ajaxit vjen Manchester City me 158 gola në të gjitha garat deri tani. PSG-ja renditet e treta me 139, ndërsa Barcelona e katërta me 130.

Këto janë 11 klubet më me së shumti gola në Evropë. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ajaxi makineri golash këtë sezon, i pari në Evropë me 30 gola ma shumë se Barcelona

Ajaxi makineri golash këtë sezon, i pari në Evropë me 30 gola ma shumë se Barcelona

Live: ICTSmedia shpall fituesit e edicionit të 7-të të Albanian ICT Awards

Live: ICTSmedia shpall fituesit e edicionit të 7-të të Albanian ICT Awards

Bien të ardhurat e Google

Bien të ardhurat e Google

Kompanitë të cilat shpenzojnë miliona në lobim pranë Komisionit Evropian

Kompanitë të cilat shpenzojnë miliona në lobim pranë Komisionit Evropian

Kejvina Kthella ‘djeg’ italianët rrugëve të Milanos

Kejvina Kthella ‘djeg’ italianët rrugëve të Milanos

Fitimi i Samsung bie me 60%

Fitimi i Samsung bie me 60%

Nubia prezanton telefonin e parë të lojërave me një ventilator

Nubia prezanton telefonin e parë të lojërave me një ventilator

Kjo foto e planetit Saturn është shkrepur nga kamera e Galaxy S8

Kjo foto e planetit Saturn është shkrepur nga kamera e Galaxy S8

Avengers: Endgame thyen të gjitha rekordet me shitje 1.2 miliardë dollarë

Avengers: Endgame thyen të gjitha rekordet me shitje 1.2 miliardë dollarë

Një zbulimi i ri hap rrugën drejt internetit wireless super të shpejtë

Një zbulimi i ri hap rrugën drejt internetit wireless super të shpejtë

Samsung mendon se njerëzit pëlqejnë televizorët vertikalë

Samsung mendon se njerëzit pëlqejnë televizorët vertikalë

Huawei dëmton marrëdhëniet mes Britanisë dhe SHBA

Huawei dëmton marrëdhëniet mes Britanisë dhe SHBA

11 themeluesit e famshëm të teknologjisë në moshën kur lançuan kompanitë e tyre të para

11 themeluesit e famshëm të teknologjisë në moshën kur lançuan kompanitë e tyre të para

Samsung patenton një teknologji të pazakontë ekrani

Samsung patenton një teknologji të pazakontë ekrani

Apple akuzohet për praktika anti-kompetitive në App Store

Apple akuzohet për praktika anti-kompetitive në App Store

Spotify ka 100 milionë përdorues me pagesë

Spotify ka 100 milionë përdorues me pagesë