Ai ka talent, por i famshëm u bë falë ngjashmërisë me kryeministrin kanadez (Foto)

10.01.2019 15:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ai ka talent, por i famshëm u bë falë ngjashmërisë me kryeministrin kanadez (Foto)

Një konkurrent në një shfaqje talentesh në Afganistan është bërë një yll falë ngjashmërisë së tij të çuditshme me kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, këngëtari Abdul Salam Maftoon ka qenë duke konkurruar në “Afghan Star”, i cili pretendon të jetë programi numër një i talenteve muzikore të Afganistanit.

Pas mbijetimit të një serie të raundeve të eliminimit, muzikanti tanimë ka marrë edhe nofkën ‘Salam Trudeau’ apo edhe ‘Trudeau afgan’ falë ngjashmërisë së tij me kryeministrin 47-vjeçar të Kanadasë.

Sipas mediave lokale, Maftoon, i cili ka një kokë, flokë, dhe karakteristika të ngjashme të fytyrës me Trudeau, është një këngëtar popullore nga provinca Badakhshan.

Dhe siç edhe mund të pritej, reagimet kanë ardhur edhe nga përdorues të ndryshëm në rrjetet sociale të cilët kanë vënë në pah ngjashmëritë që ai ndan me politikanin kanadez. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Ai ka talent, por i famshëm u bë falë ngjashmërisë me kryeministrin kanadez (Foto)

Ai ka talent, por i famshëm u bë falë ngjashmërisë me kryeministrin kanadez (Foto)

Conte preferon dy klube tjera para Real Madridit

Conte preferon dy klube tjera para Real Madridit

Deutsche Telekom rrit kapacitetet e internetit për 2.3 milion shtëpi

Deutsche Telekom rrit kapacitetet e internetit për 2.3 milion shtëpi

Këshilla se si t’i zhbllokoni arteret në mënyrë natyrale

Këshilla se si t’i zhbllokoni arteret në mënyrë natyrale

Interi i ofron Icardit shtatë milionë euro në vit

Interi i ofron Icardit shtatë milionë euro në vit

Hajnat vjedhin motoçikletën për 30 sekonda, në mes të ditës (Video)

Hajnat vjedhin motoçikletën për 30 sekonda, në mes të ditës (Video)

Alonso: Nuk e di pse dikush do të shkonte te Bayerni

Alonso: Nuk e di pse dikush do të shkonte te Bayerni

Qualcomm thotë se të paktën 30 modele telefonësh me 5G do të mbërrijnë këtë vit

Qualcomm thotë se të paktën 30 modele telefonësh me 5G do të mbërrijnë këtë vit

Drita huazon mbrojtësin e Prishtinës, Përparim Osmani

Drita huazon mbrojtësin e Prishtinës, Përparim Osmani

Djaloshi me aftësi të kufizuara dhe e dashura e tij duan t’i tregojnë botës se “dashuria nuk njeh kufij” (Foto)

Djaloshi me aftësi të kufizuara dhe e dashura e tij duan t’i tregojnë botës se “dashuria nuk njeh kufij” (Foto)

Giannis mposht Hardenin në duelin për MVP, Bucks nënshtrojnë Houstonin në udhëtim

Giannis mposht Hardenin në duelin për MVP, Bucks nënshtrojnë Houstonin në udhëtim

Redmi Note 7 është telefoni i parë i Xiaomi si markë më vete

Redmi Note 7 është telefoni i parë i Xiaomi si markë më vete

Rreziku nga infarkti në stinën e dimrit

Rreziku nga infarkti në stinën e dimrit

Morata dëshiron të largohet këtë muaj nga Chelsea  

Morata dëshiron të largohet këtë muaj nga Chelsea  

Unitedi ia paguan Mourinhos mbi 16 milionë euro kompensim, portugezi i lirë të gjej skuadër të re

Unitedi ia paguan Mourinhos mbi 16 milionë euro kompensim, portugezi i lirë të gjej skuadër të re

Si ta nxirrni nga syri i bebes trupin e huaj?

Si ta nxirrni nga syri i bebes trupin e huaj?