Ahmeti: Emisari i Trump për dialogun do marrëveshje me Serbinë para fundit të marsit 2020

11.10.2019 22:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ahmeti: Emisari i Trump për dialogun do marrëveshje me Serbinë para fundit të marsit 2020

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, ka thënë se emisari i presidentit amerikan Donald Trump për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, iu ka dhënë afat liderëve kosovarë deri në muajin mars që të arrihet një marrëveshje me Beogradin.

“Grenell iu ka thënë deri në mars keni afat”, ka thënë Ahmeti.

Kjo sepse, sipas Ahmetit, zgjedhjet në Amerikë janë në prill, andaj ata nuk kanë kohë të merren me Kosovën e Serbinë më shumë.

“Zgjedhjet në Amerikë zhvillohen në muajin prill, pastaj ata nuk kanë kohë të merren me neve”, është shprehur Ahmeti, në T7.

Tutje, Ahmeti tha se Grenell është njeriu i Trumpit dhe presidenti Trump i ka thënë personalisht atij të merret me këtë punë.

“Grenell është një prej njerëzve të Trumpit. Fakti që Trump ka vendosur që Grenell dhe Palmer të merren me këtë punë, nuk kërkohet diçka tjetër përveç se dëshirojnë marrëveshje mes palëve”, tha Ahmeti.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pink: Presidenti Trump nuk përfaqëson gjysmën e vendit tonë, kjo nuk është Amerika

Pink: Presidenti Trump nuk përfaqëson gjysmën e vendit tonë, kjo nuk është Amerika

Plazhet më të bukur në botë, krejtësisht i zbrazur

Plazhet më të bukur në botë, krejtësisht i zbrazur

Hotit, detyra iu dorëzua nga sekretari Fitim Krasniqi

Hotit, detyra iu dorëzua nga sekretari Fitim Krasniqi

Kjo është agjenda e Avdullah Hotit si Kryeministër

Kjo është agjenda e Avdullah Hotit si Kryeministër

Autopsia e re se si vdiq Floyd

Autopsia e re se si vdiq Floyd

Rozeta Hajdari, ministrja e parë që e dorëzon detyrën

Rozeta Hajdari, ministrja e parë që e dorëzon detyrën

Gjermania: Kemi paketë stimuluese shumëmiliardëshe për ekonominë pas pandemisë COVID-19

Gjermania: Kemi paketë stimuluese shumëmiliardëshe për ekonominë pas pandemisë COVID-19

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare nga ora 10:00

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare nga ora 10:00

6 milion e 500 mijë numri i të infekrtuarve, mbi 350 mijë të vdekur nga koronavirus

6 milion e 500 mijë numri i të infekrtuarve, mbi 350 mijë të vdekur nga koronavirus

Vret 2-vjeçarin, e dhunonte sistematikisht dhe filmonte torturat

Vret 2-vjeçarin, e dhunonte sistematikisht dhe filmonte torturat

Kurti sot shkon, Hoti merr detyrën

Kurti sot shkon, Hoti merr detyrën

Thaçi është njeri i poshtër, hajn, rrenc, kriminel i komunikatës 59… dhe analfabet

Thaçi është njeri i poshtër, hajn, rrenc, kriminel i komunikatës 59… dhe analfabet

Gashi kërkon nga Thaçi që të tërhiqet nga deklarata për aktivistin e LVV-së

Gashi kërkon nga Thaçi që të tërhiqet nga deklarata për aktivistin e LVV-së

Thaçi: Haki Abazi e ka blerë postin e zv.kryeministrit pak para zgjedhjeve

Thaçi: Haki Abazi e ka blerë postin e zv.kryeministrit pak para zgjedhjeve

Ahmeti: Askund nuk kam parë që Presidenti “unifikues” të shkojë për ta bindur një deputet si të votojë

Ahmeti: Askund nuk kam parë që Presidenti “unifikues” të shkojë për ta bindur një deputet si të votojë

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme