Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

18.01.2020 23:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Manchester City barazoi 2-2 në “Etihad Stadium” me Crystal Palace e tashmë duhet ta pranojë se nuk mund të konsiderohet më rival i Liverpoolit në garën për titullin e Premier League-s. Në njëfarë mënyre, kampionët në fuqi po “abdikojnë” para kohe nga froni, pasi diferenca me Liverpoolin kryesues është plot 13 pikë, me “The Reds” që kanë edhe dy ndeshje më shumë në dispozicion për të luajtur.

Në pjesën e parë traversa e goditur nga Kevin De Bruyne ishte shumë pak për Citizens, që në minutën e 39-të u ndëshkuan nga goli i turkut Tosun gjatë zhvillimeve të një këndoreje. Duhet kujtuar edhe rasti në i minutës së 19-të, kur miqtë pretenduan për 11-metërsh, por kryesori, pasi u konsultua me sistemin VAR, vijoi lojën.

Skuadra e Pep Guardiolës arriti të përmbyste shifrat në 2-1 me dy gola të Sergio Agueros (82’ dhe 87’), por në minutën e fundit të kohës së rregullt, Fernandinho devijoi topin në portën e tij, në tentativë për të larguar rrezikun.

Në minutat shtesë, përtej përpjekjeve të City-t, rezultati mbeti i pandryshuar.

Nuk ia del të marrë maksimumin e pikëve në shtëpi as Arsenali, që barazoi 1-1 në “Emirates” përballë Sheffield Utd. Martinelli kaloi në epërsi “Topçinjtë” në fundit e pjesës së parë, por Fleck (83’) i hoqi mundësinë trajnerit Arteta të festonte fitoren e dytë në krye të londinezëve.

Po me rezultatin 1-1 përfunduan edhe takimet West Ham-Everton dhe Brighton-Aston Villa, ndërsa Norwichi fitoi 1-0 me Bournemouthin e Wolves 2-3 në fushën e Southampthonit.

/Top Channel/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Burri i lë kartën e lekëve gruas: “Shpenzo sa të duash”, por PIN-i është një ekuacion i vërtetë

Burri i lë kartën e lekëve gruas: “Shpenzo sa të duash”, por PIN-i është një ekuacion i vërtetë

Kinezët ndërtojnë qytet rezistues ndaj koronavirusit – (Foto)

Kinezët ndërtojnë qytet rezistues ndaj koronavirusit – (Foto)

Rita Ora ngrit temperaturat në bikini të ngushta – (Foto/Video)

Rita Ora ngrit temperaturat në bikini të ngushta – (Foto/Video)

Dua Lipa, një mjeshtre e selfive në pasqyrë – (Foto)

Dua Lipa, një mjeshtre e selfive në pasqyrë – (Foto)

Manekinia e njohur izraelite dënohet me nëntë muaj shërbim të komunitetit

Manekinia e njohur izraelite dënohet me nëntë muaj shërbim të komunitetit

Mbappe largohet nga Parisi verën e ardhshme

Mbappe largohet nga Parisi verën e ardhshme

Çfarë është karcinoma skuamoze e lëkurës?

Çfarë është karcinoma skuamoze e lëkurës?

Ndihma e parë për sulmet e gurit në tëmth

Ndihma e parë për sulmet e gurit në tëmth

Sëmundja për të cilën nuk flitet sa duhet

Sëmundja për të cilën nuk flitet sa duhet

​NASA blen gurët e Hënës nga njerëzit në të gjithë botën, por ka një kusht të vetëm

​NASA blen gurët e Hënës nga njerëzit në të gjithë botën, por ka një kusht të vetëm

Mozzak: Loredana ende pjesë e jetës time

Mozzak: Loredana ende pjesë e jetës time

Vijnë konfirmimet, Interi edhe më afër Arturo Vidalit

Vijnë konfirmimet, Interi edhe më afër Arturo Vidalit

​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Barcelona presion Suarezit për t’u larguar nga “Camp Nou”

​Barcelona presion Suarezit për t’u larguar nga “Camp Nou”

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit