Agjenti: Martial ka vendosur të largohet nga Manchester Unitedi

14.06.2018 05:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Agjenti: Martial ka vendosur të largohet nga Manchester Unitedi

Anthony Martial dëshiron të largohet nga Manchester Unitedi, këtë e ka konfirmuar agjenti i tij, ndërkohë që Juventusi po përgatit një ofertë tjetër për anësorin.

Francezi u transferua në Old Trafford në vitin 2015 nga Monaco për 60 milionë euro, mirëpo nuk ka arritur të zë vend në formacionin bazë të Djajve të Kuq.

(Foto: Getty Images)

“Pasi kemi reflektuar me kujdes në të gjitha mundësitë dhe parametrat, Anthony ka vendosur se dëshiron të largohet nga Manchester Unitedi”.

“Janë shumë arsye, tash për tash është herët që t’i themi. Anthony do t’i shpjegojë në detaje më vonë”.

“Manchester Unitedi ka dashur t’i ofrojë Anthonyt vazhdimin e kontratën dhe nuk dëshiron ta lejojë largimin e tij, mirëpo nuk kemi arritur marrëveshje pas bisedimeve disamujore”.

(Foto: Getty Images)

“Nëse Manchester Unitedi, klubi më i fuqishëm në botë, nuk mund të arrijë marrëveshje pas tetë muajsh bisedime, do të thotë se nuk e konsiderojnë si lojtar të rëndësishëm”.

“Është një vendim që e kemi menduar mirë. Njëkohësisht, është e qartë se ai ka kontratë, prandaj Manchester Unitedi e ka fjalën e fundit dhe ne do ta respektojmë vendimin e klubit”, ka deklaruar agjenti Philippe Lamboley për RMC Sport. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Crystal Palace 0-2 Liverpool, notat e lojtarëve

Crystal Palace 0-2 Liverpool, notat e lojtarëve

Strinic duhet të pushojë 3-4 muaj shkaku i problemeve me zemër

Strinic duhet të pushojë 3-4 muaj shkaku i problemeve me zemër

Duhet ta lexoni këtë nëse keni gunga në trup

Duhet ta lexoni këtë nëse keni gunga në trup

Nice konfirmon marrëveshjen, Balotelli qëndron së paku edhe një sezon

Nice konfirmon marrëveshjen, Balotelli qëndron së paku edhe një sezon

Erërat e forta i dërguan në kahjen e kundërt, parashutistët australianë detyrohen të zbresin afër autostradës plotë me vetura (Video)

Erërat e forta i dërguan në kahjen e kundërt, parashutistët australianë detyrohen të zbresin afër autostradës plotë me vetura (Video)

Pesë gjërat pozitive të Real Madridit në ndeshjen hapëse të La Ligas pa Cristiano Ronaldon

Pesë gjërat pozitive të Real Madridit në ndeshjen hapëse të La Ligas pa Cristiano Ronaldon

Ja si mund të merrni frymë pa pajisje nën ujë

Ja si mund të merrni frymë pa pajisje nën ujë

PSG arrin marrëveshje për Bernat?

PSG arrin marrëveshje për Bernat?

Rafinha drejt Real Betisit

Rafinha drejt Real Betisit

Zebra me aftësi kamufluese, vështirë të dallohet mes antilopave afrikane (Foto)

Zebra me aftësi kamufluese, vështirë të dallohet mes antilopave afrikane (Foto)

Për një trup pa celulit, dieta me ananas bën mrekullira

Për një trup pa celulit, dieta me ananas bën mrekullira

Presidenti i Prishtinës, Ejupi: Kjo është papërgjegjësi, duhej të na njoftonin 24 orë më herët për shtyrjen e ndeshjes

Presidenti i Prishtinës, Ejupi: Kjo është papërgjegjësi, duhej të na njoftonin 24 orë më herët për shtyrjen e ndeshjes

Polici me shpejtësinë e Usain Boltit, e zë të dyshuarin edhe pse ishte shumë larg tij (Video)

Polici me shpejtësinë e Usain Boltit, e zë të dyshuarin edhe pse ishte shumë larg tij (Video)

Nainggolan pritet të jetë në bankën rezervë ndaj Torinos, rikthehet Skriniar   

Nainggolan pritet të jetë në bankën rezervë ndaj Torinos, rikthehet Skriniar   

Përpiqej të bënte selfien më të mirë, koka i ‘përfundon’ në sqepin e pelikanit (Video)

Përpiqej të bënte selfien më të mirë, koka i ‘përfundon’ në sqepin e pelikanit (Video)

FFK: Ndeshja mes Prishtinës dhe Gjilanit shtyhet, shkak mospranimi teknik i stadiumit

FFK: Ndeshja mes Prishtinës dhe Gjilanit shtyhet, shkak mospranimi teknik i stadiumit