Agjenti i Rashicës: Leipzigu i përshtatet mirë Milotit

16.07.2020 12:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Agjenti i Rashicës: Leipzigu i përshtatet mirë Milotit

Agjenti i Milot Rashicës, Altin Lala, i ka shtuar spekulimet për një transferim potencial të kosovarit në Leipzig, pasi e ka lavdëruar klubin dhe ka thënë se trajneri i Leipzigut, Julian Nagelsmann, dhe stili i tyre i lojës i përshtaten Rashicës.

Milot Rashica ka qenë njëri ndër lojtarët më të spekuluar për të ardhmen e tij gjatë këtij sezoni, pasi që forma e tij e mirë kishte bërë që për të të interesohen shumë klube të mëdha evropiane, në mesin e të cilave është edhe Leipzigu, transmeton Gazeta Express.

Gazeta gjermane Sport Bild raportoi këtë javë se Rashica i ka refuzuar ofertat dhe interesimin e klubeve si Milan dhe Liverpool, pasi që e dëshiron transferimin në Red Bull Arena nga Werder Bremen.

Tani, në një intervistë të dhënë për mediumin gjermane Deichstube, Lala e konfirmoi se Leipzigu është një klub tërheqës për 24-vjeçarin.

“Leipzigu është një klub interesant. Trajneri dhe stili i tyre i lojës i përshtaten Milotit mirë”, ka thënë Lala.

“Lepzigu është një klub që i bën lojtarët e vet më të mirë”, shtoi ai.

Sipas mediumeve gjermane, Werder Bremeni nuk do ta lërë yllin kosovar të largohet nga klubi për më pak sesa 20 milionë euro gjatë afatit kalimtar të verës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”