Agjenti i Keitas beson se lojtari do blihet nga Interi dhe nuk do të përsëritet një tjetër situatë si ajo e Cancelos

31.12.2018 13:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Agjenti i Keitas beson se lojtari do blihet nga Interi dhe nuk do të përsëritet një tjetër situatë si ajo e Cancelos

Agjenti i Keita Balde Diao, Roberto Calenda, beson se klienti i tij do të blihet përfundimisht nga Interi në fund të sezonit, atëherë kur edhe përfundon huazimi nga Monaco.

Sipas tij te zikaltirt nuk do të ketë një situatë si ajo e Joao Cancelos, ku klubi nga Milano nuk e bleu dhe tani lojtari po shkëlqen te Juventusi.

“Ky nuk do të jetë një tjetër Cancelo”, ka siguruar Roberto Calenda për Gazzetta dello Sport.

Keita duke festuar golin ndaj Empolit me Danilo D’Ambrosion (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

“Interi do ta gjeje një mënyrë për të nënshkruar me atë. Por, ka kohë deri në maj”.

“Shifra është 34 milionë euro, por ky është çmimi që duhet të paguash për lojtarë të tillë. Nëse ai bën atë që duhet bërë, nuk ka dyshime se do të qëndrojë në Milano”, ka shtuar Calenda.

Keita deri më tani është paraqitur në 17 ndeshje në Serie A, ku 10 prej tyre erdhën nga banka rezervë.

Në 695 minuta lojë ai ka shënuar katër gola dhe ka dhuruar dy asistime. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Stresi në punë ndikon negativisht në shëndet

Stresi në punë ndikon negativisht në shëndet

Rusia do të “shkëputet” nga interneti

Rusia do të “shkëputet” nga interneti

12 njerëzit që kanë mahnitur botën me përmasat e tyre trupore – e sigurtë se do të impresionoheni edhe ju!

12 njerëzit që kanë mahnitur botën me përmasat e tyre trupore – e sigurtë se do të impresionoheni edhe ju!

Mirante – nga problemet në zemër, deri në Ligën e Kampionëve

Mirante – nga problemet në zemër, deri në Ligën e Kampionëve

Çfarë kanë rezervuar emrat e mëdhenj për Kongresin Mobil Botëror?

Çfarë kanë rezervuar emrat e mëdhenj për Kongresin Mobil Botëror?

PSG bën një hap drejt çerekfinales, nënshtron Unitedin në Old Trafford

PSG bën një hap drejt çerekfinales, nënshtron Unitedin në Old Trafford

Të flesh mirë dhe qetë, 11 këshillat e ekspertit

Të flesh mirë dhe qetë, 11 këshillat e ekspertit

Roma fiton në ‘Olimpico’ ndaj Portos, por kualifikimi do të vendoset në ‘Dragao’

Roma fiton në ‘Olimpico’ ndaj Portos, por kualifikimi do të vendoset në ‘Dragao’

Video loja që po çmend internetin thyen rekordet e Fortnite

Video loja që po çmend internetin thyen rekordet e Fortnite

Notat e lojtarëve, Roma 2-1 Porto: Zaniolo yll i mbrëmjes

Notat e lojtarëve, Roma 2-1 Porto: Zaniolo yll i mbrëmjes

Leopardi i zi fotografohet në Afrikë, për herë të parë në 100 vjet! (Foto)

Leopardi i zi fotografohet në Afrikë, për herë të parë në 100 vjet! (Foto)

De Rossi: Gjasat 51-49 për ne, Zaniolo do të bëhet kampion i madh

De Rossi: Gjasat 51-49 për ne, Zaniolo do të bëhet kampion i madh

Adobe Lightroom rrit cilësinë e imazheve duke përdorur inteligjencën artificiale

Adobe Lightroom rrit cilësinë e imazheve duke përdorur inteligjencën artificiale

Macja reagoi më se e habitur, derisa shikonte në televizion një dokumentar me kafshë (Video)

Macja reagoi më se e habitur, derisa shikonte në televizion një dokumentar me kafshë (Video)

Solskjaer: Duhet të mësojmë nga kjo përvojë

Solskjaer: Duhet të mësojmë nga kjo përvojë

Të brendshmet, 6 gabimet që femrat nuk duhet të bëjnë

Të brendshmet, 6 gabimet që femrat nuk duhet të bëjnë