Agjencia e Rita Orës ende nuk e ka konfirmuar koncertin në Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë

13.01.2018 00:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Agjencia e Rita Orës ende nuk e ka konfirmuar koncertin në Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë

Por, lajmi ende nuk është konfirmuar zyrtarisht në faqen zyrtare të saj.

Të premten, Adil Behramaj këshilltari i presidentit Hashim Thaçi tha se ardhja e këngëtares Rita Ora në Kosovë tashmë është e konfirmuar dhe se me ekipin e ylllit botëror tashmë janë vetëm duke u dakorduar për detajet e koncertit.

“Po, tashmë e kemi të konfirmuar ardhjen e Rita Orës në Prishtinë. Aktualisht jemi duke u koordinuar me ekipin e këngëtares rreth koncertit që do ta mbajë më 17 Shkurt”, ka deklaruar Behramaj për “Telegrafin”.

Madje Zyra e Presidentit Thaçi përmendi edhe orën se kur do të fillojë koncerti i Rita Orës, duke aluduar në orën 22:00.

E një ditë para tij, Jetlir Zyberaj, këshilltar i zëvendëskryeministrit dhe minsitrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli, i tha portalit “Lajmi” se Rita Ora do të vijë me aeroplanin privat të Pacollit.

“Rita Ora do të vije në Kosovë për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë. Jemi dakorduar që ajo do të vijë me avionin privat të zotit Pacolli. Pra zoti Pacolli i ka ofruar mundësinë që të vije me avionin e tij pasi që ajo është ambasadore e Kosovës që përfaqëson vendin më së miri nëpër botë”, ka thënë ai.

Por të dyja këto “konfirime” të Qeverisë dhe Presidencës i ka mohuar vet agjenti i Rita Orës, Sol Parker nga “Coda Agency” nën menaxhimin e së cilës është këngëtarja e njohur.

“Jo mesa e di unë. Ajo nuk do të performojë”, ka thënë Parker përmes emailit të tij, që ia ka dërguar Insajderit. 

Ai ka treguar se në datën 17 shkurt, Rita Ora është e angazhuar në një aktivitet të një reklame në Japoni, por që nuk e ka asnjë konfirmim për të perfomuar në Kosovë.

Këtë e ka kundërshtuar këshilltari i zëvëndëskryeminsitrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, Naim Murseli, i cili e ka përgënjeshtruar agjentin zyrtar të këngëtares Rita Ora, Sol Parker, i cili tha se nuk është i konfirmuar koncerti i saj në Prishtinë me 17 shkurt, për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë. 

“Rita Ora do të vjen, dhe është e konfirmuar 100%. Madje edhe nga babai i saj”, ka thënë Murseli.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Telefonët Android nuk maten dot me Face ID e Apple prandaj kanë zgjedhur skanerët e shenjave të gishtërinjve nën ekran

Telefonët Android nuk maten dot me Face ID e Apple prandaj kanë zgjedhur skanerët e shenjave të gishtërinjve nën ekran

Bufi i shkathtë kaloi me saktësi në hapësirën e ngushtë mes këmbëve të dy personave (Video)

Bufi i shkathtë kaloi me saktësi në hapësirën e ngushtë mes këmbëve të dy personave (Video)

Icardi: Është e rëndësishme të mbajmë portën e paprekur

Icardi: Është e rëndësishme të mbajmë portën e paprekur

DJI Mavic 2 Enterprise është një dron për operacionet kërkim-shpëtim

DJI Mavic 2 Enterprise është një dron për operacionet kërkim-shpëtim

Katër mënyra për ta trajtuar gripin në kushte shtëpiake

Katër mënyra për ta trajtuar gripin në kushte shtëpiake

Klay Thompson realizon 52 pikë në fitoren e Warriors kundër Bullsave

Klay Thompson realizon 52 pikë në fitoren e Warriors kundër Bullsave

Sony publikon listën e lojërave që do të jenë të disponueshëm për konsolën PlayStation Classic

Sony publikon listën e lojërave që do të jenë të disponueshëm për konsolën PlayStation Classic

Fatmir Makolli me çifteli në qendër të New Yorkut – ka edhe disa fjalë për Amerikën (Video)

Fatmir Makolli me çifteli në qendër të New Yorkut – ka edhe disa fjalë për Amerikën (Video)

Telefoni “holografik” RED Hydrogen One del në shitje për 1,250 dollarë

Telefoni “holografik” RED Hydrogen One del në shitje për 1,250 dollarë

Formacioni i javës së XII në Ipko Superligë, shkëlqejnë mesfushorët e Prishtinës dhe mbrojtja e Feronikelit

Formacioni i javës së XII në Ipko Superligë, shkëlqejnë mesfushorët e Prishtinës dhe mbrojtja e Feronikelit

Shpejt apo ngadalë? Ja si arrihet kënaqësia e përkryer në seks

Shpejt apo ngadalë? Ja si arrihet kënaqësia e përkryer në seks

Interi nuk ndalet, fiton me lehtësi në udhëtim te Lazio

Interi nuk ndalet, fiton me lehtësi në udhëtim te Lazio

E pazakontë, flagshipi i Google Pixel 3 XL tregon dy “notch”

E pazakontë, flagshipi i Google Pixel 3 XL tregon dy “notch”

Lazio 0-3 Inter, nota e Strakoshës dhe të tjerëve

Lazio 0-3 Inter, nota e Strakoshës dhe të tjerëve

Shpirtrat e njerëzve vazhdojnë të ndjekin banorët: Qyteti i vogël që pretendon të jetë vendi më me shumë fantazma në Amerikë!

Shpirtrat e njerëzve vazhdojnë të ndjekin banorët: Qyteti i vogël që pretendon të jetë vendi më me shumë fantazma në Amerikë!

Mos e matni presionin e gjakut kur ndiheni keq

Mos e matni presionin e gjakut kur ndiheni keq