Agim Veliu: Kam pasur gatishmëri për ta udhëhequr LDK-në

03.08.2019 13:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Agim Veliu: Kam pasur gatishmëri për ta udhëhequr LDK-në

Kryetari i Podujevës, Agim Veliu ka thënë se në përgjithësi Kuvendi i Përgjithshëm ka kaluar në mënyrë të rregullt. Ai ka thënë se ka pasur gatishmëri të jetë në krye të LDK’së derisa ka thënë se në fund u morën vesh për kandidat konsusual.

“Më tepër ka pasur përfolje. Është lakuar emri im. Nuk e kam shprehë publikisht asnjëherë”, ka thënë ai.

“Kam pasur gatishmëri për ta udhëhequr Lidhjen Demokratike. Kemi arritur konsensus që z. Mustafa të jetë edhe më tutje Kryetar i LDK-së”, ka thënë Veliu.

Ai ka thënë se Statuti i LDK-së është zbatuar në përpikëri edhe kur është puna e për të zgjedhur dhe për t’u zgjedhur.

“Për ta marrë nominimin në bazë të Statutit kërkohet 50 për qindëshi plus një delegat për ta aprovuar kandidaturën. Dy propozime ishin në Kuvend. Njëri s’e kaloi procedurën. Edhe mbeti vetëm një kandidat”, ka thënë ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Elsadet Jefkaj kërkohet nga Policia e Kosovës

Elsadet Jefkaj kërkohet nga Policia e Kosovës

Vetëvendosje vazhdon ta kontestojë qeverinë Hoti: Jo-legjitime dhe në shërbim të Hashim Thaçit

Vetëvendosje vazhdon ta kontestojë qeverinë Hoti: Jo-legjitime dhe në shërbim të Hashim Thaçit

Hoti: Kosova hyn në dialog vetëm për njohje reciproke

Hoti: Kosova hyn në dialog vetëm për njohje reciproke

​Në QKUK po trajtohen 141 raste me Covid-19, 58 në oksigjenoterapi

​Në QKUK po trajtohen 141 raste me Covid-19, 58 në oksigjenoterapi

“Vuçiç të shkojë dhe në Hënë, por do ulet me ne”/ Rama: Ta harrojë se negocion me Perëndimin pa shqiptarët

“Vuçiç të shkojë dhe në Hënë, por do ulet me ne”/ Rama: Ta harrojë se negocion me Perëndimin pa shqiptarët

Rama: Turp që BE-ja nuk liberalizon vizat për Kosovën!

Rama: Turp që BE-ja nuk liberalizon vizat për Kosovën!

Tre nga të plagosurit në Lipjan janë në gjendje të rëndë

Tre nga të plagosurit në Lipjan janë në gjendje të rëndë

Dogana në Durrës dhe njësimi i dokumenteve/ Rama: Shengeni rajonal do të hapte kufirin me Kosovën

Dogana në Durrës dhe njësimi i dokumenteve/ Rama: Shengeni rajonal do të hapte kufirin me Kosovën

Hoti nga Tirana: Kosova ka institucione legjitime, jam i gatshëm për rifillim të dialogut

Hoti nga Tirana: Kosova ka institucione legjitime, jam i gatshëm për rifillim të dialogut

E lyenin trupin e pajetë me uthull dhe vaj/ Vajza mund të ketë ndërruar jetë prej më shumë se 6 muajsh

E lyenin trupin e pajetë me uthull dhe vaj/ Vajza mund të ketë ndërruar jetë prej më shumë se 6 muajsh

Rama: Specialja të mos deformohet në një padrejtësi ndaj Kosovës dhe UÇK-së

Rama: Specialja të mos deformohet në një padrejtësi ndaj Kosovës dhe UÇK-së

Rama e Hoti dakordohen për implementimin e marrëveshjeve dhe mbledhjen e ardhshme të dy qeverive

Rama e Hoti dakordohen për implementimin e marrëveshjeve dhe mbledhjen e ardhshme të dy qeverive

Shqipëri, 90 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19

Shqipëri, 90 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19

Shkresë zyrtare për Kryeministrin e Kosovës nga OSHC-të në lidhje me gjendjen e komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian

Shkresë zyrtare për Kryeministrin e Kosovës nga OSHC-të në lidhje me gjendjen e komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian

Bankat komerciale prezantojnë mundësitë për qasje në financa për bizneset e prekura nga COVID-19

Bankat komerciale prezantojnë mundësitë për qasje në financa për bizneset e prekura nga COVID-19

Përfshihet nga zjarri një market ushqimor në Mitrovicë

Përfshihet nga zjarri një market ushqimor në Mitrovicë