Aftësitë e mahnitshme të katërvjeçarit, shënon kosh duke gjuajtur nga dhjetë metra largësi (Video)

28.03.2019 19:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aftësitë e mahnitshme të katërvjeçarit, shënon kosh duke gjuajtur nga dhjetë metra largësi (Video)

Nëse bazohemi të aftësitë e tanishme, mund të lirisht mund të thuhet se ky fëmijë do të ketë karrierë të ndritur në NBA.

Calvin Shannon nga Ohio e Shteteve të Bashkuara, është vetëm katërvjeçar, por po tregon aftësi të mahnitshme në basketboll, transmeton Telegrafi.

Derisa po luante në një park, ai ka bërë një hedhje shumë të bukur, duke shënuar kosh nga largësia prej dhjetë metrash.

Megjithëse duke sikur gjithçka ishte e rastësishme, gjuajtja është shikuar edhe nga ekspertët e basketbollit, duke thënë se ishte e qëllimshme.

Në anën tjetër, babai i Shannon, po realizon video tjera të vogëlushit duke shënuar kosha, për të dokumentuar talentin e tij. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Aftësitë e mahnitshme të katërvjeçarit, shënon kosh duke gjuajtur nga dhjetë metra largësi (Video)

Aftësitë e mahnitshme të katërvjeçarit, shënon kosh duke gjuajtur nga dhjetë metra largësi (Video)

Funksioni EKG i Apple Watch vjen në 19 vende Evropiane

Funksioni EKG i Apple Watch vjen në 19 vende Evropiane

Flagshipi i ardhshëm i Xiaomi do të karikohet në 100% për 17 minuta

Flagshipi i ardhshëm i Xiaomi do të karikohet në 100% për 17 minuta

Tri takime në javë me djem tri dekada më të rinj – 82 vjeçarja këmbëngul se kurrë nuk është refuzuar nga ata (Foto)

Tri takime në javë me djem tri dekada më të rinj – 82 vjeçarja këmbëngul se kurrë nuk është refuzuar nga ata (Foto)

Telefoni me ekran që paloset i Xiaomi ekziston dhe është i ngjashëm ma Huawi Mate X

Telefoni me ekran që paloset i Xiaomi ekziston dhe është i ngjashëm ma Huawi Mate X

Hekuran Krasniqi dhe Xheza  sjellin këngën“Qysh me harru”

Hekuran Krasniqi dhe Xheza sjellin këngën“Qysh me harru”

Vendet e Ballkanit drejt heqjes së tarifave roaming

Vendet e Ballkanit drejt heqjes së tarifave roaming

“Nobeli” i teknologjisë shkoi për tre pionerë të inteligjencës artificiale

“Nobeli” i teknologjisë shkoi për tre pionerë të inteligjencës artificiale

Hulumtuesit zbulojnë 36 probleme sigurie në rrjetet 4G

Hulumtuesit zbulojnë 36 probleme sigurie në rrjetet 4G

Bashkimi Evropian miraton ligjet kontroverse të të drejtave të autorit

Bashkimi Evropian miraton ligjet kontroverse të të drejtave të autorit

Facebook mbyll 212 llogari dhe faqe në Kosovë dhe Maqedoni me 685 mijë ndjekës

Facebook mbyll 212 llogari dhe faqe në Kosovë dhe Maqedoni me 685 mijë ndjekës

Firefox Lockbox ju jep akses në fjalëkalimet e ruajtura në shfletuesin Firefox

Firefox Lockbox ju jep akses në fjalëkalimet e ruajtura në shfletuesin Firefox

Galaxy A70 ka një kamër selfie 32-megapiksel dhe ekran masiv

Galaxy A70 ka një kamër selfie 32-megapiksel dhe ekran masiv

Boeing riprogramon softuerët vdekjeprurës të 737 Max

Boeing riprogramon softuerët vdekjeprurës të 737 Max

Përdorimi i Marketingut Digjital në përgjithësi dhe Rrjeteve Sociale në veçanti

Përdorimi i Marketingut Digjital në përgjithësi dhe Rrjeteve Sociale në veçanti

Dropbox përmirëson funksionin e kërkimit në desktop

Dropbox përmirëson funksionin e kërkimit në desktop