Aeroplani ngadalësoi shpejtësinë, shkaku i një flamengoje që lëvizte ngadalë në pistë (Video)

08.04.2019 14:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aeroplani ngadalësoi shpejtësinë, shkaku i një flamengoje që lëvizte ngadalë në pistë (Video)

Gjatë aterrimit në një aeroport në Majorca të Spanjës, një aeroplan u detyrua të ngadalësonte, për të mos e shtypur një flamengo që lëvizte nëpër pistë, pa u shqetësuar prej zhurmës së borive.

Shpeza hapi krahët dhe nisi të fluturonte, pasi që stafi të jenë bërë gati për ta larguar prej asaj hapësire, transmeton Telegrafi.

“Udhëtarët që arritën në aeroport, u pritën nga një flamengo. Skenë shumë elegante” ka qenë përshkrim i ngjarjes, në faqen e aeroportit.

Sikur piloti të kos e kontrollonte shpejtësinë, shpeza ka mundur ta pësonte nga motorët e fuqishëm, gjë që ndodhë shpesh me shpezë nëpër aeroporte. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Aeroplani ngadalësoi shpejtësinë, shkaku i një flamengoje që lëvizte ngadalë në pistë (Video)

Aeroplani ngadalësoi shpejtësinë, shkaku i një flamengoje që lëvizte ngadalë në pistë (Video)

Grafina, një material i ri me aftësi të rralla

Grafina, një material i ri me aftësi të rralla

Ushtria Amerikane demonstron HoloLens në dyluftime dhe stërvitje reale

Ushtria Amerikane demonstron HoloLens në dyluftime dhe stërvitje reale

Skaneri ultrasonik i Galaxy S10 gënjehet nga një printim 3D i shenjës së gishtit

Skaneri ultrasonik i Galaxy S10 gënjehet nga një printim 3D i shenjës së gishtit

16 vjeçari vret veten për lojën PUBG

16 vjeçari vret veten për lojën PUBG

Vetëm tre për qind e pjesëmarrësve, arritën ta përfundojnë sfidën e ëmbëlsirës me çokolatë (Foto)

Vetëm tre për qind e pjesëmarrësve, arritën ta përfundojnë sfidën e ëmbëlsirës me çokolatë (Foto)

Cilët janë uebsajtet më të vizituara në gjithë botën?

Cilët janë uebsajtet më të vizituara në gjithë botën?

Çfarë mendoi Eli Fara kur pa për herë të parë Aurela Gaçen duke bërë pompa ne skenë?

Çfarë mendoi Eli Fara kur pa për herë të parë Aurela Gaçen duke bërë pompa ne skenë?

Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

Twitter eksperimenton etiketa të reja për grupet e cicërimeve

Twitter eksperimenton etiketa të reja për grupet e cicërimeve

Facebook është përdorur haptazi nga kriminelët kibernetikë për të ofruar shërbime hakimi

Facebook është përdorur haptazi nga kriminelët kibernetikë për të ofruar shërbime hakimi

Rindërtohet makineria e deshifrimit të kodeve të Luftës së Dytë Botërore

Rindërtohet makineria e deshifrimit të kodeve të Luftës së Dytë Botërore

Dallimi mes unazës me diamant origjinal dhe tjetrës që ka gur të përpunuar (Foto)

Dallimi mes unazës me diamant origjinal dhe tjetrës që ka gur të përpunuar (Foto)

Google konfirmon variantet buxhetore të Pixel 3 dhe 3 XL

Google konfirmon variantet buxhetore të Pixel 3 dhe 3 XL

Gmail sugjeron subjekte në bazë të përmbajtjes së e-mailit

Gmail sugjeron subjekte në bazë të përmbajtjes së e-mailit

Shënjestra e radhës së Bashkimit Evropian janë platformat dhe publikuesit e video lojërave

Shënjestra e radhës së Bashkimit Evropian janë platformat dhe publikuesit e video lojërave