Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

07.04.2019 15:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

Madeleine Petty nga Perth i Australisë, ka treguar vështirësitë e punës si një sirenë në akuarium, apo bregdet.

Për adoleshenten 19-vjeçare, nuk është e lehtë të notojë me kostumin e rëndë, si dhe të mbajë frymën për dy minuta në ujë, transmeton Telegrafi.

Në mënyrë që të qëndrojë nën ujë, nën nyjat e këmbëve e ka një peshë prej katër kilogramëve si dhe rripin e rëndë tre kilogramë që t’ia mbajë trupin teposhtë.

“Kur nuk i kam peshat, më humb tërë energjia duke e shtyrë trupin, ndërsa kur i vendosi ato, mund të lëvizë me më shumë lehtësi” ka thënë Petty.

Ushtrimet e baletit që i ka bërë më parë, i ndihmojnë asaj të japë shfaqje edhe më të mira, kur paraqitet para shikuesve të akuariumit.

Në mënyrë që të jetë sa më profesionale, ajo ka kryer një kurs të zhytjes së lirë, si dhe sistemin për mbajtjen e frymën, që praktikohet në disa sporte nënujore.

Më të përfunduar kurse, ka blerë kostumin nga silikoni që peshon dhjetë kilogramë, por ë ujë bëhet edhe më i rëndë.

“Që kur kam qenë e vogël, kam dashur ta shoh një sirenë, andaj u bëra një që t’i gëzojë të tjerët” ka shtuar adoleshentja.

Vetëm se ajo nuk mund ta sheh askënd në anë tjetër të akuariumit, ndërsa uji kripur i detit ia vështirëson pamjen kur del në breg. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

Twitter eksperimenton etiketa të reja për grupet e cicërimeve

Twitter eksperimenton etiketa të reja për grupet e cicërimeve

Facebook është përdorur haptazi nga kriminelët kibernetikë për të ofruar shërbime hakimi

Facebook është përdorur haptazi nga kriminelët kibernetikë për të ofruar shërbime hakimi

Rindërtohet makineria e deshifrimit të kodeve të Luftës së Dytë Botërore

Rindërtohet makineria e deshifrimit të kodeve të Luftës së Dytë Botërore

Dallimi mes unazës me diamant origjinal dhe tjetrës që ka gur të përpunuar (Foto)

Dallimi mes unazës me diamant origjinal dhe tjetrës që ka gur të përpunuar (Foto)

Google konfirmon variantet buxhetore të Pixel 3 dhe 3 XL

Google konfirmon variantet buxhetore të Pixel 3 dhe 3 XL

Gmail sugjeron subjekte në bazë të përmbajtjes së e-mailit

Gmail sugjeron subjekte në bazë të përmbajtjes së e-mailit

Shënjestra e radhës së Bashkimit Evropian janë platformat dhe publikuesit e video lojërave

Shënjestra e radhës së Bashkimit Evropian janë platformat dhe publikuesit e video lojërave

Divorci më i shtrenjtë në histori mund të jetë ai i bosit të Amazon Jeff Bezos

Divorci më i shtrenjtë në histori mund të jetë ai i bosit të Amazon Jeff Bezos

Një startup Zviceran thotë se ka ndërtuar bateri 1,000 km për makinat elektrike

Një startup Zviceran thotë se ka ndërtuar bateri 1,000 km për makinat elektrike

Shefi i Unionit Ndërkombëtar të Telekomunikacionit thotë se qëndrimi i SHBA ndaj Huawei politikisht i motivuar

Shefi i Unionit Ndërkombëtar të Telekomunikacionit thotë se qëndrimi i SHBA ndaj Huawei politikisht i motivuar

Ja sesi dy studentë Kinezë në SHBA morën nga Apple iPhone me vlerë 900,000 dollarë

Ja sesi dy studentë Kinezë në SHBA morën nga Apple iPhone me vlerë 900,000 dollarë

Turistit kinez ia ndaluan shishen e qumështit në aeroplan, piu më se dy litra për të mos e hedhur (Video)

Turistit kinez ia ndaluan shishen e qumështit në aeroplan, piu më se dy litra për të mos e hedhur (Video)

Përballja SHBA-Kinë në teknologji

Përballja SHBA-Kinë në teknologji

Fitimi i Samsung bie me 60%

Fitimi i Samsung bie me 60%

Snapchat lançon një platformë video lojërash

Snapchat lançon një platformë video lojërash