Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

10.07.2019 11:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Vendimi përfundimtar i gjykatës erdhi më pak se dy muaj pasi një ekip gjykatësish e kishte cilësuar atë fajtor për vrasjen e 16-vjeçarit Lee Manuel Villoria-Paulino. Vrasja kishte ndodhur në vitin 2016, ndërsa viktima ishte shok i personit të shpallur fajtor.

“Nuk ka dënim që mund ta jap e që do ta kthente Paulino-n ose që do të jepte përgjigje për pyetjet që të gjithë i kemi për atë se si ndodhi kjo vrasje dhe si një djalosh 15-vjeçar mund ta vrasë shokun e tij në këtë mënyrë”, tha gjykatësja Helene Kazanjian, duke thënë që ky dënim është i duhuri.

Borges u soll në sallën e gjykatës me duar të lidhura me pranga. Ai mbajti një qëndrim stoik dhe nuk shfaqi emocione gjatë kohës kur po i lexohej vendimi për dënim me burgim të përjetshëm. Ai do të ketë të drejtë të paraqesë kërkesë për falje pas 30 vjetësh.

Viktima e krimit të tmerrshëm, Lee Manuel Villoria-Paulino

Nëna e djaloshit të vrarë tha se vrasësi nuk duhet të ketë më kurrë mundësi për ta vrarë dikë. “Çdo ditë na mundon fakti që ai u nda nga kjo jetë shumë i ri”, tha ajo para se të lexohej vendimi për dënimin e vrasësit.

Trupi i viktimës ishte gjetur në bregun e lumit Merrimack në dhjetor të vitit 2016. Trupit i mungonte koka dhe dy duart, shkruan “CNN”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Korrupsioni dhe mungesa e reformave ulin besimin ndaj Qeverisë

Korrupsioni dhe mungesa e reformave ulin besimin ndaj Qeverisë

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë

Opozita e vendosur të mos ia krijojë kuorumin koalicionit qeverisës

Opozita e vendosur të mos ia krijojë kuorumin koalicionit qeverisës

Fitorja e Mitsotakis ngre pikëpyetje në zbatimin e Marrëveshjes së Prespës

Fitorja e Mitsotakis ngre pikëpyetje në zbatimin e Marrëveshjes së Prespës

Prej nga po furnizohet veriu me mallra?

Prej nga po furnizohet veriu me mallra?

Një vit masë edukative në burg të miturit që sulmoi romen në Ferizaj

Një vit masë edukative në burg të miturit që sulmoi romen në Ferizaj

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Momenti kur rrufeja godet aeroplanin në të cilin kishte edhe kosovarë

Momenti kur rrufeja godet aeroplanin në të cilin kishte edhe kosovarë

Ministria e Drejtësisë akuzon VV-në se njerëzit e saj kanë përfituar “miliona nga monopoli në noteri”

Ministria e Drejtësisë akuzon VV-në se njerëzit e saj kanë përfituar “miliona nga monopoli në noteri”

Gjithçka lidhet me një grua, Del në dritë sekreti që e torturoi Enver Hoxhën deri ditën që ndërroi jetë

Gjithçka lidhet me një grua, Del në dritë sekreti që e torturoi Enver Hoxhën deri ditën që ndërroi jetë