Adem Grabovci nesër intervistohet në Prokurorinë Speciale

25.05.2017 19:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Adem Grabovci nesër intervistohet në Prokurorinë Speciale

Ish-shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, nesër do të intervistohet nga Prokuroria Speciale e Kosovës, për aferën e përgjimeve të ashtuquajtur “Pronto 2”.

 Lajmin e konfirmoi për KALLXO.com avokati i Grabovcit, Florent Latifaj.

“Ne kemi pranuar një ftesë nga Prokuroria Speciale e Kosovës dhe do t’i përgjigjemi ftesës. Nuk mund të japim më shumë informata lidhur me këtë rast”, tha Latifaj.Adem Grabovci, sipas kësaj Prokurorie, po hetohet për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar në bashkëkryerje me personat e tjerë të paidentifikuar dhe për shkelje të statusit të barabartë të shtetasve dhe banorëve të Republikës së Kosovës.

Hetimet ndaj Grabovcit filluan pasi portali informativ “Insajderi” nisi t’i publikojë gjatë muajit gusht dhe në fillim të shtatorit të vitit të kaluar telefonatat e përgjuara, në të cilat Grabovci me zyrtarë të lartë të PDK-së e të shtetit dëgjoheshin të vendosnin mes tjerash kush të punësohej e kush jo nëpër borde të ndërmarrjeve publike.

Ai u intervistua nga kjo Prokurori edhe në gusht të vitit 2016./Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Policia konfirmon arrestimin e zv/ministrit, dyshohet për “marrje ryshfeti” dhe “keqpërdorim të pozitës zyrtare”

Policia konfirmon arrestimin e zv/ministrit, dyshohet për “marrje ryshfeti” dhe “keqpërdorim të pozitës zyrtare”

NISMA, popozon emertimin e autostradës Prishtinë – Dheu i bardhë me emrin e heroit “Agim Ramadani”

NISMA, popozon emertimin e autostradës Prishtinë – Dheu i bardhë me emrin e heroit “Agim Ramadani”

Skandal me shefin e AKI-së – armë e drogë në veturën e babait të tij

Skandal me shefin e AKI-së – armë e drogë në veturën e babait të tij

Reformat në gjyqësor mbahen peng nga vullneti politik

Reformat në gjyqësor mbahen peng nga vullneti politik

Misioni austriak në BE: Kosovarët marrin vizat nëse e kalojnë testin e migracionit dhe sigurisë

Misioni austriak në BE: Kosovarët marrin vizat nëse e kalojnë testin e migracionit dhe sigurisë

Haradinaj deklarohet për skandalin rreth shefit të AKI-së

Haradinaj deklarohet për skandalin rreth shefit të AKI-së

Vazhdon mungesa e barnave, synohet krijimi i një liste të re esenciale

Vazhdon mungesa e barnave, synohet krijimi i një liste të re esenciale

Hoxhaj: BE-ja tregohet e padrejtë nëse vizat s’hiqen këtë vit

Hoxhaj: BE-ja tregohet e padrejtë nëse vizat s’hiqen këtë vit

Haradinaj: Turqia vazhdon të jetë partner strategjik i Kosovës

Haradinaj: Turqia vazhdon të jetë partner strategjik i Kosovës

Kuvendi i Maqedonisë miraton kërkesën për ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Maqedonisë miraton kërkesën për ndryshimet kushtetuese

ARKEP-i kërkoi jashtëligjshëm subvencionim për Postën, MZHE-ja fajëson menaxhmentin

ARKEP-i kërkoi jashtëligjshëm subvencionim për Postën, MZHE-ja fajëson menaxhmentin

Fillimisht i kidnapuan, tash Turqia i kërkon me mirësjellje gylenistët

Fillimisht i kidnapuan, tash Turqia i kërkon me mirësjellje gylenistët

Cacaj demanton Tërnavën dhe Bojën: Rugovës nuk iu la xhenazja, ai u varros i veshur me rroba

Cacaj demanton Tërnavën dhe Bojën: Rugovës nuk iu la xhenazja, ai u varros i veshur me rroba

Tahiri thotë se Kosova po përballet me mungesë të efikasitetit në gjyqësor

Tahiri thotë se Kosova po përballet me mungesë të efikasitetit në gjyqësor

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Haradinaj: Italia partner strategjik në fushën e bashkëpunimit ekonomik

Haradinaj: Italia partner strategjik në fushën e bashkëpunimit ekonomik