Acer zbuloi dy telefona të rinj inteligjentë

30.08.2015 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Acer zbuloi dy telefona të rinj inteligjentë

Kompania amerikane Acer prezantoi dy telefona të rinj buxhetorë, Liquid Jade Z dhe Liquid Z410. Acer Liquid Jade Z është më i mirë nga dy telefonat e rinj të Acer-it. Ai ka ekran 5 inç me rezolucion 720×1280 pikselë dhe fuqizohet nga procesori MediaTek MT6732 me katër bërthama me shpejtësi 1.5GHz. Kamera kryesore e tij është 13 megapikselë, ndërsa kamera ballore është 5 megapikselë. Telefoni fuqizohet nga një bateri me kapacitet 2300mAh.

Sa i përket memories, telefoni ofrohet në dy versione. Njëri version ka 1GB RAM dhe 8GB hapësirë të brendshme, ndërsa tjetri ka 2GB RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme. Sa i përket softuerit, Acer Liquid Jade Z operon me sistemin Android 4.4 KitKat. Ky telefon kushton 229 dollarë për versionin me 1GB RAM dhe 8GB hapësirë të brendshme, dhe 249 dollarë për versionin me 2GB RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme.

Telefoni i dytë është Acer Liquid Z410, i cili ofron specifika me parametra mesatarë dhe ka një çmim të arsyeshëm. Liquid Z410 ka ekran 4.5 inç me rezolucion 540×960 pikselë. Ai fuqizohet nga procesori MediaTek MT6732M me katër bërthama me shpejtësi 1.3GHz. Ashtu si Acer Liquid Z, edhe ky telefon vjen në dy versione të ndryshme sa i përket memories. Njëri version ka 1GB RAM dhe 8GB hapësirë të brendshme, dhe kushton 129 dollarë. Ndërsa versioni tjetër ka 2GB RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme, dhe kushton 149 dollarë.

Veçori të tjera të tij janë edhe kamera kryesore 5 megapikselë, kamera dytësore 2 megapikselë dhe bateri me kapacitet 2000mAh. Sa i përket softuerit, edhe Acer Liquid Z410 operon me sistemin Android 4.4 KitKat.

Acer Liquid Jade Z është hedhur në treg, ndërsa telefoni tjetër do të hidhet në muajin shtator.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Uber, Airbnb, Lyft largojnë mijëra të punësuar pasi Silicon Valley është në krizë nga virusi

Uber, Airbnb, Lyft largojnë mijëra të punësuar pasi Silicon Valley është në krizë nga virusi

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Google prezanton “fondin e ndihmës për gazetari”

Google prezanton “fondin e ndihmës për gazetari”

Twitter fshin 8,558 llogari të lidhura me Partinë Përparimtare në Serbi

Twitter fshin 8,558 llogari të lidhura me Partinë Përparimtare në Serbi

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Si të kontrollosh nëse dikush po të spiunon në Facebook?

Si të kontrollosh nëse dikush po të spiunon në Facebook?

Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

Lëvizja e radhës nga Mark Zuckerberg! Synohen pagesa online me WhatsApp Pay

Lëvizja e radhës nga Mark Zuckerberg! Synohen pagesa online me WhatsApp Pay

Jeff Bezos është bërë më i pasur për 13,5 miliardë dollarë, për vetëm 15 minuta

Jeff Bezos është bërë më i pasur për 13,5 miliardë dollarë, për vetëm 15 minuta

Tesla mund të sjellë përditësime harduerike

Tesla mund të sjellë përditësime harduerike

Mund ta keni edhe ju në kompjuter, ky antivirusi shiti të dhënat e 435 milionë përdoruesve tek kompanitë e tjera

Mund ta keni edhe ju në kompjuter, ky antivirusi shiti të dhënat e 435 milionë përdoruesve tek kompanitë e tjera

Përleshje mes vëllait dhe motrës për kodin e WIFI, ndodh vrasja

Përleshje mes vëllait dhe motrës për kodin e WIFI, ndodh vrasja

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale