Acer ka një monitor të ri 4K lojërash

11.04.2019 22:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Acer ka një monitor të ri 4K lojërash

Acer zbuloi ditën e sotme monitorin më të fundit të lojërave. Modeli 43-inç CG437K ka një frekuencë rifreskimi prej 144hz dhe rezolucion Ultra-HD 4K 3840×2160 piksel.

Vjen gjithashtu me teknologjinë AdaptiveSync për eksperiencën më të mirë të lojërave. Monitori përmban tre porta HDMI së bashku me një portë type-C dhe një portë ekrani.

Ka një sensor i cili përshtat automatikisht shkëlqimin e ekranit në varësi të nivelit të dritës në dhomë ndërsa një sensor proksimiteti vendos kur duhet të zgjojë ekranin dhe kur ta vërë në gjumë kur nuk jeni përpara tij.

Monitori do të shitet në SHBA, Evropë, Lindje të Mesme dhe Afrikë në Shtator me çmim bazë prej 1,500 eurosh. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Acer ka një monitor të ri 4K lojërash

Acer ka një monitor të ri 4K lojërash

Huawei: Teknologjia jonë po aq e sigurtë sa e të tjerëve

Huawei: Teknologjia jonë po aq e sigurtë sa e të tjerëve

Fotografia që e futi çiftin “në telashe” me ndjekësit e tyre (Foto)

Fotografia që e futi çiftin “në telashe” me ndjekësit e tyre (Foto)

Opera 60 vjen me një portofol kriptomonedhash në desktop

Opera 60 vjen me një portofol kriptomonedhash në desktop

Brenda ilustrimit ndodhen edhe dy unaza, vështirë të gjenden në mesin e dasmorëve (Foto)

Brenda ilustrimit ndodhen edhe dy unaza, vështirë të gjenden në mesin e dasmorëve (Foto)

Nesër dalin në shitje Galaxy Fold dhe Galaxy S10 5G

Nesër dalin në shitje Galaxy Fold dhe Galaxy S10 5G

Nga sot mund të ndryshoni emrin tuaj në PlayStation

Nga sot mund të ndryshoni emrin tuaj në PlayStation

E kuptojnë se ishin fotografuar me xhaketa të ngjashme, Merkel dhe May filmohen duke qeshur me këtë veprim (Video)

E kuptojnë se ishin fotografuar me xhaketa të ngjashme, Merkel dhe May filmohen duke qeshur me këtë veprim (Video)

Ambasada e Ekuadorit e “dorëzon”, arrestohet themeluesi i Wikileaks Julian Assange

Ambasada e Ekuadorit e “dorëzon”, arrestohet themeluesi i Wikileaks Julian Assange

70% e hoteleve rrjedhin të dhënat personale

70% e hoteleve rrjedhin të dhënat personale

Së shpejti në Google Docs, Sheets dhe Slides mund të editoni formatet e Microsoft Office

Së shpejti në Google Docs, Sheets dhe Slides mund të editoni formatet e Microsoft Office

Njihuni me procesorët e rinj për telefonët e rangut të mesëm

Njihuni me procesorët e rinj për telefonët e rangut të mesëm

Ju nuk keni më nevojë të hiqni në “mënyrë të sigurtë” një memorie flash USB nga kompjuteri

Ju nuk keni më nevojë të hiqni në “mënyrë të sigurtë” një memorie flash USB nga kompjuteri

Spyware i rrezikshëm nga Android kapërcen në iOS

Spyware i rrezikshëm nga Android kapërcen në iOS

Taksa dixhitale e Francës merr miratimin e parlamentit

Taksa dixhitale e Francës merr miratimin e parlamentit

Firefox me dy funksione kundër shenjave dixhitale të gishtërinjve dhe skripteve kriptografike

Firefox me dy funksione kundër shenjave dixhitale të gishtërinjve dhe skripteve kriptografike