Abrashi kthehet në stërvitje, kalon dëmtimin

19.10.2016 21:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Abrashi kthehet në stërvitje, kalon dëmtimin

Amir Abrashi rikthehet i gatshëm për të zbritur në fushë pas dëmtimit të pësuar në kokë gjatë seancës stërvitore me Freiburgun në datën 11 Tetor. Frika më e madhe ka kaluar për mesfushorin shqiptar, i cili është vënë në dispozicion të trajnerit Christian Streich, por rikthen qetësinë edhe në kampin e Kombëtares Shqiptare pasi ai do të jetë i gatshëm për sfidën e 12 Nëntorit kundër Izraelit në “Loro Boriçi”.

Lajmin e bën të ditur gazeta “Kicker”, sipas së cilës, mesfushori e ka hedhur pas krahëve dëmtimin dhe është rikuperuar plotësisht. “Ai është bashkuar me skuadrën në seancat stërvitore të ditës së martë dhe të mërkurë dhe është gati për të zbritur në fushë”, thekson “Kicker”. Si pasojë e dëmtimit të pësuar në kokë, Abrashi nuk u aktivizua në ndeshjen e kësaj fundkave ku Freiburg u mund 2-1 nga Hoffenheim. Ai cilësohet si një nga lojtarët kyç të ekipit debutues në Bundesliga, pasi pa të në fushë skuadra has vështirësi të mëdha në organizimin e lojës. Aktualisht, Freiburg renditet në vendin e 11 me 9 pikë dhe takimin e radhës do ta luajë të shtunën kundër Augsburgut.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Momenti kur Pique i kërkoi tifozëve në Camp Nou të ndalojnë fyerjet për Ramosin

Momenti kur Pique i kërkoi tifozëve në Camp Nou të ndalojnë fyerjet për Ramosin

Orari i xhiros së 13-të në Ipko Superligën e Kosovës

Orari i xhiros së 13-të në Ipko Superligën e Kosovës

Kështu mund ta kuptoni nëse e dashura juaj ka bërë dashuri me dikë tjetër

Kështu mund ta kuptoni nëse e dashura juaj ka bërë dashuri me dikë tjetër

Reali më afër pozitës që i dërgon në Segunda Division, se Barçës në vendin e parë

Reali më afër pozitës që i dërgon në Segunda Division, se Barçës në vendin e parë

Kanguri që kërceu në det, u shpëtua nga dy policë që e tërhoqën për bishti (Video)

Kanguri që kërceu në det, u shpëtua nga dy policë që e tërhoqën për bishti (Video)

Oklahoma merr fitoren e parë, Warriors të pandalshëm

Oklahoma merr fitoren e parë, Warriors të pandalshëm

Personat që janë të sëmurë me grip, duhet të qëndrojnë vetëm në dhomë

Personat që janë të sëmurë me grip, duhet të qëndrojnë vetëm në dhomë

Ramos tërthorazi e pranon se do të shkarkohet Lopetegui

Ramos tërthorazi e pranon se do të shkarkohet Lopetegui

Notat e lojtarëve: Napoli 1-1 Roma, vlerësim i lartë për El Shaarawyn

Notat e lojtarëve: Napoli 1-1 Roma, vlerësim i lartë për El Shaarawyn

Dalloni ftohjen dhe gripin te fëmijët

Dalloni ftohjen dhe gripin te fëmijët

PSG fiton klasiken franceze ndaj Marseilles

PSG fiton klasiken franceze ndaj Marseilles

Shtëpiza e jashtëzakonshme në formë ananasi, e vendosur në 20 metra lartësi (Foto)

Shtëpiza e jashtëzakonshme në formë ananasi, e vendosur në 20 metra lartësi (Foto)

Leicester City konfirmon vdekjen e pronarit të klubit Vichai Srivaddhanaprabha në aksidentin me helikopter

Leicester City konfirmon vdekjen e pronarit të klubit Vichai Srivaddhanaprabha në aksidentin me helikopter

Gmail arrin në 1.5 miliardë përdorues

Gmail arrin në 1.5 miliardë përdorues

Hamilton shpallet kampion i Formula 1 për të pestën herë në karrierë

Hamilton shpallet kampion i Formula 1 për të pestën herë në karrierë

Pse disa njerëz i kanë gjithmonë duart e ftohta

Pse disa njerëz i kanë gjithmonë duart e ftohta