Abdixhiku: Nëse LVV refuzon ofertën tonë, humb shansin e kryeministrit dhe humb partneritetin e LDK-së

15.01.2020 21:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Abdixhiku: Nëse LVV refuzon ofertën tonë, humb shansin e kryeministrit dhe humb partneritetin e LDK-së

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka thënë se LVV do ta humbte një mundësi të madhe nëse refuzon ofertën e LDK-së.

Abdixhiku, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se ditën kur është zgjedhur Glauk Konjufca kryetar i parlamentit Vetëvendosje i shkaktoi një plagë të madhe besueshmërisë së LDK-së.
Ai thotë se deputetët e PDK-së e dinin para tyre se Vetëvendosje do të propozonte Glauk Konjufcën për kryetar të Kuvendit.Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) thotë se Vetëvendosje kur vendosi të ecë njëanshëm nuk e ka pasur më LDK-në në krahë.

“Ne kemi humbur shumë në entuziazmin publik që duhet të ishin 100 ditët e para të një qeverie të shpresës”.

Abdixhiku ka thënë se refuzimi i Vetëvendosjes ndaj ofertës së LDK-së do të ishte një humbje e madhe e mundësisë për të bashkëpunuar.
“Vetëvendosje nëse e refuzon këtë ofertë jo vetëm që do të humb mundësinë e kryeministrit por e humb edhe një partnerë që një kohë të gjatë e kanë ndërtuar gjatë kohës së qëndrimit në opozitë”, tha ndër tjera Lumir Abdixhiku.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


LDK publikon album për të treguar se Vjosa Osmani e Agim Veliu qëndrojnë krah njëri – tjetrit

LDK publikon album për të treguar se Vjosa Osmani e Agim Veliu qëndrojnë krah njëri – tjetrit

Gazeta austriake me artikull të veçantë për LDK-VV: Kurti ka afat të formojnë Qeverinë deri më 24 shkurt

Gazeta austriake me artikull të veçantë për LDK-VV: Kurti ka afat të formojnë Qeverinë deri më 24 shkurt

Mashtrim me kreditë/ Zbulohet grupi prej 6 personash, ja skema e përfitimit

Mashtrim me kreditë/ Zbulohet grupi prej 6 personash, ja skema e përfitimit

Zafir Berisha: Nuk mundem të udhëtoj sepse nuk ma kanë dhënë vizën me kohë, për intervistim në Hagë

Zafir Berisha: Nuk mundem të udhëtoj sepse nuk ma kanë dhënë vizën me kohë, për intervistim në Hagë

Gabimet gjyqësore i kushtojnë mbi 2 milionë euro Maqedonisë së Veriut

Gabimet gjyqësore i kushtojnë mbi 2 milionë euro Maqedonisë së Veriut

Mustafa: LDK ka vullnet edhe përkushtim që të arrihet koalicioni me VV’në, kemi punuar gjatë

Mustafa: LDK ka vullnet edhe përkushtim që të arrihet koalicioni me VV’në, kemi punuar gjatë

Sulmi me raketa, vriten të paktën 70 ushtarë

Sulmi me raketa, vriten të paktën 70 ushtarë

Thaçi: Po mendoj dekretimin e Kurtit pasi është i nominuar për Kryeministër dhe ka caktuar gjysmën e Qeverisë

Thaçi: Po mendoj dekretimin e Kurtit pasi është i nominuar për Kryeministër dhe ka caktuar gjysmën e Qeverisë

6 orë po presin bashkatdhetarët në kufirin Serbi-Hungari

6 orë po presin bashkatdhetarët në kufirin Serbi-Hungari

Walker: Formojeni Qeverinë dhe jepni pushim Thaçit – ai tashmë është i thinjur

Walker: Formojeni Qeverinë dhe jepni pushim Thaçit – ai tashmë është i thinjur

Denoncuesi i masakrës së Reçakut shkon në Presidencë, e takon Thaçin

Denoncuesi i masakrës së Reçakut shkon në Presidencë, e takon Thaçin

Kurti para studentëve: Si kryeministër premtoj zvogëlim të pushtetit

Kurti para studentëve: Si kryeministër premtoj zvogëlim të pushtetit

Avdullah Hoti flet se LDK’së i takon Presidenti në kohën kur s’ka ende koalicion me VV’në

Avdullah Hoti flet se LDK’së i takon Presidenti në kohën kur s’ka ende koalicion me VV’në

Donika Gërvalla: Mjerë ai popull që pret diçka prej Isa Mustafës

Donika Gërvalla: Mjerë ai popull që pret diçka prej Isa Mustafës

Cakaj: I falënderoj krerët e partive për marrëveshjen e unitetit për Preshevën

Cakaj: I falënderoj krerët e partive për marrëveshjen e unitetit për Preshevën

Nagavci: Thaçi i anshëm dhe kundër LV!, po dëshiron të krijoj huti te qytetarët e presion tek LV!

Nagavci: Thaçi i anshëm dhe kundër LV!, po dëshiron të krijoj huti te qytetarët e presion tek LV!