Abdixhiku-Kurtit: U ndjeva i ofenduar nga fjalimi juaj

13.05.2020 17:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Abdixhiku-Kurtit: U ndjeva i ofenduar nga fjalimi juaj

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, në fund të fjalimit në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës tha se është ndier i fyer nga një pjesë e fjalimit të kryeministrit Kurti.

“Më lejoni t’ju falënderoj kryeministër ty dhe kabinetin qeveritar për përkrahjen e dhënë. Besoj që kemi punuar mbarë e mirë. Por, pothuajse se gjysma e kabinetit këtu përfaqëson një kulturë politike dhe me krenari përfaqëson LDK-në, prandaj çdo lëvdatë ndaj punës sonë është edhe lavdatë ndaj LDK-së dhe çdo kritikë ndaj nesh është edhe ndaj LDK-së. Çdo fyerje ndaj LDK-së është edhe fyerje ndaj nesh”,transmeton KlanKosova.

Albin Kurti, në fjalimin e tij tha se në këto ditë u përballë me një president të frustruar dhe LDK-në e quajti parti të regjimit të vjetër.

“Është për keqardhje trajtimi që i është bërë kryeministrit dhe Qeverisë nga presidenti dhe nga regjimi i vjetër në këto 100 ditë. Për fatin e keq më së paku kam humbur unë e më së shumti shteti. Këta shtetin e japin por humbjen nuk e pranojnë”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut, thotë se shqiptarët e serbët duhet të kenë raporte të mira

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut, thotë se shqiptarët e serbët duhet të kenë raporte të mira

Më 15 qershor fluturimi i parë nga Austria në Kosovë

Më 15 qershor fluturimi i parë nga Austria në Kosovë

Maqedoni e V.: Të gjithë duan zgjedhje, por nuk pajtohen për datën

Maqedoni e V.: Të gjithë duan zgjedhje, por nuk pajtohen për datën

Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

NISMA ende s’i ka emrat e ministrave

NISMA ende s’i ka emrat e ministrave

2500 punëtorë të KEK-ut nënshkruajnë peticion, kërkojnë kthimin e Njazi Thaçit ose protesta

2500 punëtorë të KEK-ut nënshkruajnë peticion, kërkojnë kthimin e Njazi Thaçit ose protesta

Greqia do të rihapë kufijtë për 29 vende

Greqia do të rihapë kufijtë për 29 vende

Abdullahu: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese ja mori pushtetin VV-së

Abdullahu: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese ja mori pushtetin VV-së

Ish – diplomati serb: Shqiptarët janë të talentuar për politikë, po luajnë lojë të dyfishtë me Amerikën

Ish – diplomati serb: Shqiptarët janë të talentuar për politikë, po luajnë lojë të dyfishtë me Amerikën

Ministra e Financave ndan 10 mijë euro për rindërtimin e shkollës së djegur në Dajac të Malit të Zi

Ministra e Financave ndan 10 mijë euro për rindërtimin e shkollës së djegur në Dajac të Malit të Zi

​Shqipëri, nga 1 qershori hapen plazhet dhe kufijtë tokësorë

​Shqipëri, nga 1 qershori hapen plazhet dhe kufijtë tokësorë

Ky është vendimi që mori UP-ja për afatin e provimeve

Ky është vendimi që mori UP-ja për afatin e provimeve

Meta: Shumë e rëndësishme që në Kosovë të mbizotërojë sjellja evropiane ndaj institucioneve

Meta: Shumë e rëndësishme që në Kosovë të mbizotërojë sjellja evropiane ndaj institucioneve

Paga mesatare në Kosovë 602 euro, nga 2012 u rrit për 39.7 për qind

Paga mesatare në Kosovë 602 euro, nga 2012 u rrit për 39.7 për qind

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”