Abazi: Marrëveshja LVV-LDK duhej të arrihej në ditëlindjen e presidentit Rugova

02.12.2019 19:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Abazi: Marrëveshja LVV-LDK duhej të arrihej në ditëlindjen e presidentit Rugova

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka komentuar situatën politike dhe takimet që po bëhen LVV-LDK, për arritjen e një marrëveshje për formimin e Qeverisë së Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook, Abazi ka thënë se nuk do të ishte keq nëse marrëveshja LVV-LDK do të arrihej në ditëlindjen e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, duke shtuar se as dita e nesërme nuk do të jetë keq.

Postimi i plotë:

Edhe ne ditëlindjen e Presidentit historik Rugova nuk kish qene keq me pas marreveshje por edhe neser nuk është keq, me rëndësi është që ditë të mira po vijnë e mundësia për punë të mëdha është para nesh. /

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Komuna e Prishtinës ndan 5 milionë euro për bizneset që kanë humbur materialisht gjatë pandemisë

Komuna e Prishtinës ndan 5 milionë euro për bizneset që kanë humbur materialisht gjatë pandemisë

Kriza e pandemisë rrit rrezikun për korrupsion dhe keqpërdorime në Maqedoninë e V.

Kriza e pandemisë rrit rrezikun për korrupsion dhe keqpërdorime në Maqedoninë e V.

Mustafa: LDK nuk e perjashton Osmanin (VIDEO)

Mustafa: LDK nuk e perjashton Osmanin (VIDEO)

Veseli paralajmëron nismë ligjore për krimet e komunizmit në Kosovë

Veseli paralajmëron nismë ligjore për krimet e komunizmit në Kosovë

Bizneset që nuk kanë aplikuar do të gjobiten/ Tatimet publikojnë përfituesit për pagën e luftës Covid-19

Bizneset që nuk kanë aplikuar do të gjobiten/ Tatimet publikojnë përfituesit për pagën e luftës Covid-19

Ahmeti thotë se rastet e reja ishin të pritshme, situata është e menaxhueshme

Ahmeti thotë se rastet e reja ishin të pritshme, situata është e menaxhueshme

29 raste të reja me koronavirus – vetëm një i shëruar

29 raste të reja me koronavirus – vetëm një i shëruar

Mustafa edhe një mesazh për Vjosa Osmanin pas takimit me Forumin e Gruas së LDK’së

Mustafa edhe një mesazh për Vjosa Osmanin pas takimit me Forumin e Gruas së LDK’së

Rama: Do të jem në qeveri deri më 2029

Rama: Do të jem në qeveri deri më 2029

Zemaj takon Ekipin e Kosovës të Kombeve të Bashkuara, vlerëson kontributin për pandeminë

Zemaj takon Ekipin e Kosovës të Kombeve të Bashkuara, vlerëson kontributin për pandeminë

​Kurti: Politikanët e sotëm janë të prapambetur në krahasim me ata të Lidhjes së Prizrenit

​Kurti: Politikanët e sotëm janë të prapambetur në krahasim me ata të Lidhjes së Prizrenit

Thaçi kujton 142-vjetorin e themelimit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Thaçi kujton 142-vjetorin e themelimit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Hoti: Kompetencat e mia kushtetuese për të udhëhequr dialogun nuk mund t’ia jap dikujt tjetër

Hoti: Kompetencat e mia kushtetuese për të udhëhequr dialogun nuk mund t’ia jap dikujt tjetër

Këta janë emrat që do t’i zëvendësojnë deputetët që kaluan në Qeveri

Këta janë emrat që do t’i zëvendësojnë deputetët që kaluan në Qeveri

RrGK: Të ndalen sulmet ndaj Vjosa Osmanit

RrGK: Të ndalen sulmet ndaj Vjosa Osmanit

Vuçiq: Perëndimi i përçarë për shkak të Kosovës, garë kush do ta udhëheq lojën

Vuçiq: Perëndimi i përçarë për shkak të Kosovës, garë kush do ta udhëheq lojën