Abazi: Kemi parë dosje e informacione të rënda për Thaçin

04.06.2020 21:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Abazi: Kemi parë dosje e informacione të rënda për Thaçin

Ish-zëvendëskryeministri i LVV-së në Qeverinë e Kosovës, Haki Abazi ka bërë akuza të rënda ndaj Presidentit Thaçi.

Abazi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se Presidenti Thaçi është duke bërë gënjeshtra të vazhdueshme ndaj tij dhe zyrtarëve tjerë të Vetëvendosjes.

Ai thotë se nuk ka qenë asnjëherë në Kapaonik dhe se sipas tij deklaratat e Thaçit në këtë drejtin janë gënjeshtra të pastra, përcjell Telegrafi.

Ish-zëvendëskryeministri në Qeverinë e Kosovës thotë se Thaçi ka një siklet të madh që po sulmon Vetëvendosjen.

“Sigurisht se sikleti i tij lidhet edhe me qeverisjen tonë të 50 ditëve pasi ne kemi parë dosje e informacione që e vënë Thaçin në vendin ku e meriton. Ai është dëmtuesi më i madh i interesit të vendit. Edhe ministrja Dhurata Hoxha, edhe ambasadorët tanë në Francë apo SHBA kanë punuar me mediat e huaja dhe me njerëz me influencë për ta ndarë Kosovën”.

Abazi thotë se Thaçi ka folur publikisht për ndarje territoresh.

Ish-zëvendëskryeministri në Qeverinë e Kosovës shton më tej se Presidenti ka dhënë para për të ndarë vendin.

“Janë dokumente me transkripte dhe fonde që janë shpenzuar nga buxheti për këtë qëllim”, tha ndër të tjera Haki Abazi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Maqedoni e V.: Familjet shumëanëtarëshe më të goditura nga kriza ekonomike

Maqedoni e V.: Familjet shumëanëtarëshe më të goditura nga kriza ekonomike

​Qytetarët nuk shpresojnë shumë në Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

​Qytetarët nuk shpresojnë shumë në Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Një muaj me u.d të presidentit, partitë larg marrëveshjes

Një muaj me u.d të presidentit, partitë larg marrëveshjes

​Një sektor i shëndetshëm financiar është i domosdoshëm për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës

​Një sektor i shëndetshëm financiar është i domosdoshëm për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës

Studimi i bërë për Parlamentin Evropian: Dezinformatat rrëzuan Qeverinë Kurti

Studimi i bërë për Parlamentin Evropian: Dezinformatat rrëzuan Qeverinë Kurti

Hoti: Në Bruksel nuk shkojmë për t’i bërë favore Serbisë, kemi mbështetjen e SHBA

Hoti: Në Bruksel nuk shkojmë për t’i bërë favore Serbisë, kemi mbështetjen e SHBA

Të paktën 10 të vdekur e 30 të plagosur teksa autobuzi i pushuesve bie nga ura në Brazil

Të paktën 10 të vdekur e 30 të plagosur teksa autobuzi i pushuesve bie nga ura në Brazil

205 studentë të Kamenicës përfitojnë nga bursa komunale

205 studentë të Kamenicës përfitojnë nga bursa komunale

“Brenda këtij viti qytetarët do t’i nxerrin paratë nga Trusti dhe 350 milionë do t’i shkojnë sektorit privat”

“Brenda këtij viti qytetarët do t’i nxerrin paratë nga Trusti dhe 350 milionë do t’i shkojnë sektorit privat”

Në disa lagje të kryeqytetit nesër do të ketë reduktime të ujit

Në disa lagje të kryeqytetit nesër do të ketë reduktime të ujit

Smajli: Qeveria nuk i kompenson ata që i kanë mbi 10.000 euro në Trust

Smajli: Qeveria nuk i kompenson ata që i kanë mbi 10.000 euro në Trust

OVL e UÇK-së: Haradinajt e Gucatit i konfirmohet aktakuza më 11 dhjetor

OVL e UÇK-së: Haradinajt e Gucatit i konfirmohet aktakuza më 11 dhjetor

Osmani dekoron me Medaljen Presidenciale Ushtarake, ish-komandantin e KFOR-it, Michele Rissi

Osmani dekoron me Medaljen Presidenciale Ushtarake, ish-komandantin e KFOR-it, Michele Rissi

MSH publikon renditjen e re të qyteteve nëpër zona sipas rrezikshmërisë

MSH publikon renditjen e re të qyteteve nëpër zona sipas rrezikshmërisë

Pas vendosjes së Drenasit në zonë të kuqe, Lladrovci ka disa fjalë për qytetarët

Pas vendosjes së Drenasit në zonë të kuqe, Lladrovci ka disa fjalë për qytetarët

Pandemia lë pa punë punëtorët me kontrata mbi vepër

Pandemia lë pa punë punëtorët me kontrata mbi vepër