Abazi: Është koha për vendime, e jo për deklarata që mund ta vonojnë marrëveshjen LVV-LDK

16.01.2020 17:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Abazi: Është koha për vendime, e jo për deklarata që mund ta vonojnë marrëveshjen LVV-LDK

eputeti i LVV-së, Haki Abazi ka thënë se është koha për vendime e jo për deklarata që mund të rëndojnë dikë apo të vonojnë marrëveshjen LVV-LDK.

Këto komente Abazi i bëri përmes një postimi në Facebook.
“Është koha për vendime dhe përgjegjësi të mëdha dhe jo për deklarata e fjalë që mund të rëndojnë dikë apo të vonojnë marrëveshjen LVV-LDK. Përgjegjësia për fjalën e thënë publikisht sot duhet të jetë më e madhe se asnjëherë më parë”, ka shkruar Abazi.

Ndryshe sot pasdite LVV i ka dërguar një letër LDK-së, letër kjo të cilën kreu i LDK-së, Isa Mustafa tha se nuk e konsideron zyrtare.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Rrjeta kundër mushkonjave
artikull i sponzorizuar


​Presidenti Thaçi ndan Medaljen Presidenciale “Shën Tereza” për humanistin Halil Kastrati

​Presidenti Thaçi ndan Medaljen Presidenciale “Shën Tereza” për humanistin Halil Kastrati

Ramush Haradinaj uron 30-vjetorin e themelimit të Partisë së Aksionit Demokratik në Sanxhak: Kjo parti kundërshtoi regjimin e Millosheviqit

Ramush Haradinaj uron 30-vjetorin e themelimit të Partisë së Aksionit Demokratik në Sanxhak: Kjo parti kundërshtoi regjimin e Millosheviqit

Qeveria aprovon shtesat prej 300 eurosh për personelin shëndetësor

Qeveria aprovon shtesat prej 300 eurosh për personelin shëndetësor

Tollovi para Agjencisë për Regjistrim Civil, ndërhyn Policia

Tollovi para Agjencisë për Regjistrim Civil, ndërhyn Policia

Aksident trafiku me fatalitet në Prishtinë

Aksident trafiku me fatalitet në Prishtinë

Dështon raportimi i Veliut

Dështon raportimi i Veliut

Prishtinë – Sulmon fizikisht babain e tij

Prishtinë – Sulmon fizikisht babain e tij

Sulmohet fizikisht nga vjehrra dhe kunata e saj një grua në Lipjan

Sulmohet fizikisht nga vjehrra dhe kunata e saj një grua në Lipjan

73 pacientë të infektuar me Covid-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

73 pacientë të infektuar me Covid-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Thaçi : Luftërat e Isa Boletinit për lirinë e Shqipërisë, frymëzim për lirinë e Kosovës

Thaçi : Luftërat e Isa Boletinit për lirinë e Shqipërisë, frymëzim për lirinë e Kosovës

62 vjet nga krijimi i NASA-s

62 vjet nga krijimi i NASA-s

BE-ja pret nga Beogradi harmonizim të politikës për çështjen e ujgurëve në Kinë

BE-ja pret nga Beogradi harmonizim të politikës për çështjen e ujgurëve në Kinë

Mediat serbe: BE ultimatum Serbisë për ta njohur Kosovën

Mediat serbe: BE ultimatum Serbisë për ta njohur Kosovën

Gani Geci: Ndërkombëtarët më thanë se jeta ime mund të jetë në rrezik, më ofruan mundësinë ta lëshoj Kosovën (Video)

Gani Geci: Ndërkombëtarët më thanë se jeta ime mund të jetë në rrezik, më ofruan mundësinë ta lëshoj Kosovën (Video)

Ministrja e AAK’së ‘godet’ shefin e saj në qeveri, akuzon Hotin për mostransparencë për dialogun

Ministrja e AAK’së ‘godet’ shefin e saj në qeveri, akuzon Hotin për mostransparencë për dialogun

Geci: Nëse Thaçi e Veseli kanë të drejtë të dëshmojnë, pse ne nuk kemi të drejtë të kërkojmë drejtësi

Geci: Nëse Thaçi e Veseli kanë të drejtë të dëshmojnë, pse ne nuk kemi të drejtë të kërkojmë drejtësi