AAK-ja nominon për deputetë persona me aktakuza, PDK, VV e LDK thonë se nuk do të veprojnë kështu

07.09.2019 10:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
AAK-ja nominon për deputetë persona me aktakuza, PDK, VV e LDK thonë se nuk do të veprojnë kështu

Dy ministrat në detyrë nga AAK-ja me aktakuza, Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha, do të garojnë për deputetë.

Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka konfirmuar për KTV-në se do t’i hyjë garës për ulëse në Kuvend.

Votën qytetarëve do t’ua kërkojë edhe Ministri në detyrë i Mbrojtes, Rrustem Berisha, i cili është i akuzuar në rastin e veteranëve të luftës.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj priti në takim lamtumirës Shefin e EULEX-it, Bernd Thran

Haradinaj priti në takim lamtumirës Shefin e EULEX-it, Bernd Thran

Në këto vende nuk do të ketë rrymë ditët në vijim

Në këto vende nuk do të ketë rrymë ditët në vijim

Ndryshim i lehtë euros dhe dollarit në këmbimin me lekun

Ndryshim i lehtë euros dhe dollarit në këmbimin me lekun

Kosova do të jetë nikoqire e punëtorisë më të madhe të dizajnit dhe arkitekturës në Evropë

Kosova do të jetë nikoqire e punëtorisë më të madhe të dizajnit dhe arkitekturës në Evropë

Palmer: SHBA-ja, partnere e fuqishme e Maqedonisë së Veriut

Palmer: SHBA-ja, partnere e fuqishme e Maqedonisë së Veriut

PDK akuzon Vetëvendosjen për sulmin mbi anëtarin e saj Jakup Sabedini

PDK akuzon Vetëvendosjen për sulmin mbi anëtarin e saj Jakup Sabedini

Hoti: Nuk ka zvarritje të marrëveshjes për bashkëqeverisje në mes të LDK-së dhe VV-së

Hoti: Nuk ka zvarritje të marrëveshjes për bashkëqeverisje në mes të LDK-së dhe VV-së

Inspektorati Policor i Kosovës informoi qytetarët e Gjakovës për rolin, misionin dhe fushë veprimtarinë e IPK-së

Inspektorati Policor i Kosovës informoi qytetarët e Gjakovës për rolin, misionin dhe fushë veprimtarinë e IPK-së

Kryesuesi Hyseni vlerëson mbështetjen amerikane për sistemin prokurorial

Kryesuesi Hyseni vlerëson mbështetjen amerikane për sistemin prokurorial

Ankohet ministri serb: Po i humbin 1.1 milionë euro në ditë nga taksa

Ankohet ministri serb: Po i humbin 1.1 milionë euro në ditë nga taksa

Lugina e Preshevës insiston në reciprocitet me të drejtat e serbëve në Kosovë

Lugina e Preshevës insiston në reciprocitet me të drejtat e serbëve në Kosovë

Aktakuzë për veprën penale keqpërdorim i pozitës zyrtare

Aktakuzë për veprën penale keqpërdorim i pozitës zyrtare

Serwer: Prishtina dhe Tirana ta harrojnë idenë e “Shqipërisë së Madhe”

Serwer: Prishtina dhe Tirana ta harrojnë idenë e “Shqipërisë së Madhe”

Ministria njofton për heqjen e homologimit të automjeteve të reja

Ministria njofton për heqjen e homologimit të automjeteve të reja

Nëpër rrugët e Prishtinës do të vendosën semaforë të rinj

Nëpër rrugët e Prishtinës do të vendosën semaforë të rinj

Shtyhet regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut

Shtyhet regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut