A mund të besoni se Lenny Kravitz është 56-vjeç?

06.10.2020 00:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A mund të besoni se Lenny Kravitz është 56-vjeç?

Lenny Kravitz u shfaq në ballinën e nëntorit të revistës Men’s Health.

Ai është 56-vjeç dhe deri në mars mbajti koncerte nëpër botë, deri në fillimin e pandemisë me koronavirus.

Më pas u largua nga shtëpia e tij në Paris dhe shkoi në Bahama, ku planifikon të qëndrojë në një shtëpi verore.

Sidoqoftë, bagazhet e tij ishin pajisur tashmë në Australi dhe siç tha në një intervistë për Men’s Health, ai ka jetuar me gjëra nga çanta e fundjavës për muajin e pestë.

Ai me kënaqësi zbulon sekretin e rinisë së tij – e do jetën e tij dhe e shijon.

Shumica e ditëve në Lenny Island ai zgjohet dhe kontrollon të korrat dhe perimet e tij pas mëngjesit. Ai rrit tranguj, bamje, shalqi, fruta pasioni, mollë, shegë, kokos, mango dhe shumë bimë.

Që nga fundi i viteve ’90, Kravitz ka punuar me trajnerin e Miamit Dodd Romero, të cilit ai i atribuohet si meritor për ndihmën e tij për të mbajtur pamjen e mirë dhe qëndresën për të mbajtur koncerte tre orësh.

“Rutina është në shënjestër – ushtrime kardio në mëngjes, kardio para gjumit, pesha gjatë ditës. Këto ditë ata punojnë së bashku përmes FaceTime,” thotë Kravitz.

Për më tepër, ai nuk harron t’i kushtojë kohë meditimit dhe lutjes, të cilën ai e thekson si thelbësore në ruajtjen e një fryme të mirë në këto kohë të vështira.

Ajo që është më e vështirë për të është pamundësia për të regjistruar muzikë dhe këngë të reja, por ai beson fuqimisht se do të vijë së shpejti.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjumi i mirë zvogëlon rrezikun nga koronavirusi, thonë shkencëtarët

Gjumi i mirë zvogëlon rrezikun nga koronavirusi, thonë shkencëtarët

A mund të besoni se Lenny Kravitz është 56-vjeç?

A mund të besoni se Lenny Kravitz është 56-vjeç?

Madonna refuzon David Guetta për shkak të shenjës në horoskop

Madonna refuzon David Guetta për shkak të shenjës në horoskop

Tingulli i Audi SQ8 ‘që zgjon edhe të vdekurit’ – video

Tingulli i Audi SQ8 ‘që zgjon edhe të vdekurit’ – video

Jo gjithçka është aq e zezë: 5 gjëra pozitive që mësuam në karantinë

Jo gjithçka është aq e zezë: 5 gjëra pozitive që mësuam në karantinë

Fakte interesante për njerëzit e lindur në tetor: Ja se çfarë ata kanë një “shqisë të gjashtë”

Fakte interesante për njerëzit e lindur në tetor: Ja se çfarë ata kanë një “shqisë të gjashtë”

Tottenhami fiton me lehtësi ndaj Manchester United

Tottenhami fiton me lehtësi ndaj Manchester United

Ky është super-goli që e realizoi sot Edon Zhegrova

Ky është super-goli që e realizoi sot Edon Zhegrova

Mjekët shpjegojnë se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse shfaqet kjo gjendje shëndetësore

Mjekët shpjegojnë se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse shfaqet kjo gjendje shëndetësore

Man. UTD – Tottenham, tre gola për shtatë minuta lojë -video

Man. UTD – Tottenham, tre gola për shtatë minuta lojë -video

Mjekët gjejnë larvat e krimbave brenda trurit të gruas australiane

Mjekët gjejnë larvat e krimbave brenda trurit të gruas australiane

Jeta pas divorcit: 7 gjëra që duhet t’i kuptoni

Jeta pas divorcit: 7 gjëra që duhet t’i kuptoni

Hakerët kinezë rrëmbejnë llogaritë e Facebook duke përdorur malwarin SilentFade

Hakerët kinezë rrëmbejnë llogaritë e Facebook duke përdorur malwarin SilentFade

Ademi: Jam optimist për ndeshjen me Maqedoninë e Veriut

Ademi: Jam optimist për ndeshjen me Maqedoninë e Veriut

Përfundon ndeshja Feronikeli – Drita, ky është rezultati final

Përfundon ndeshja Feronikeli – Drita, ky është rezultati final

Superliga e Kosovës vijon sot me këto tri ndeshje

Superliga e Kosovës vijon sot me këto tri ndeshje