A mund ta kaloni testin e CIA-s: Gjeni 10 ndryshime në këto foto

17.09.2020 18:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A mund ta kaloni testin e CIA-s: Gjeni 10 ndryshime në këto foto

A mendoni se aftësia juaj e perceptimit është në një nivel të lakmueshëm dhe se asgjë nuk mund t’ju mungojë?

A mund t’i vëreni atëherë dhjetë ndryshimet në këto foto që CIA postoi në profilin e saj në Twitter dhe sfidoi të gjithë ata që mburren me aftësitë e tyre ‘spiunë’.

Disa ndryshime janë aq të dukshme sa lulet në cepin e djathtë të fotografisë, ngjyrat e të cilave janë të ndryshme, ose një çantë shpine në pjesën e pasme të një burri në mes, por ka edhe nga ato që ‘në fillim’ nuk janë aq të dukshme.

Megjithëse iu dha detyra e 10 ndryshimeve, disa e kuptuan ‘mashtrimin’ dhe gjetën edhe disa ndryshime. Sepse, në fund të fundit, është CIA në të cilën duhet të jesh ‘një hap përpara të gjithëve’.

“Nëse keni gjetur më shumë se 10 ndryshime, keni treguar aftësi të shkëlqyera. Ju gjithmonë jeni duke kërkuar mundësi për të mësuar diçka më shumë – shkruajnë nga CIA. Gjegjësisht, ndryshimi është 12. Ata që ishin pak më të kujdesshëm gjetën edhe dy detaje – një ndryshim në ngjyrën e tunelit në anën e majtë të fotos dhe një shenjë të shtuar nga BMW në një makinë të zezë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


A mund ta kaloni testin e CIA-s: Gjeni 10 ndryshime në këto foto

A mund ta kaloni testin e CIA-s: Gjeni 10 ndryshime në këto foto

Nigeri: Fyen Allahun, 13-vjeçari dënohet me dhjetë vjet burg

Nigeri: Fyen Allahun, 13-vjeçari dënohet me dhjetë vjet burg

Lajçak tregon temat për të cilat u diskutua sot në Bruksel

Lajçak tregon temat për të cilat u diskutua sot në Bruksel

Ismaili: Duke e bërë hisedar të Ujmanit, Hoti ia hapi derën Serbisë për ndarjen e resurseve të Kosovës

Ismaili: Duke e bërë hisedar të Ujmanit, Hoti ia hapi derën Serbisë për ndarjen e resurseve të Kosovës

​Isa Mustafa: Pse ka nevojë Enver Hoxhaj të gënjejë nga foltorja e Kuvendit?!

​Isa Mustafa: Pse ka nevojë Enver Hoxhaj të gënjejë nga foltorja e Kuvendit?!

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve vizitoi njësitë prodhuese të korporatës

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve vizitoi njësitë prodhuese të korporatës

Hoxhaj: Nëse ju mendoni që kjo qeveri ka negociuar në Uashington, e keni gabim

Hoxhaj: Nëse ju mendoni që kjo qeveri ka negociuar në Uashington, e keni gabim

VV thotë se Kosova nuk fitoi asgjë në Uashington

VV thotë se Kosova nuk fitoi asgjë në Uashington

LDK tani pajtohet me minishengenin, Gashi thotë se Kosova duhet të hyjë aty si shtet

LDK tani pajtohet me minishengenin, Gashi thotë se Kosova duhet të hyjë aty si shtet

Hoti, deputetëve: Nuk ka dhe nuk do të ketë dialog teknik me Serbinë

Hoti, deputetëve: Nuk ka dhe nuk do të ketë dialog teknik me Serbinë

Kurti: Ujmani është toka jonë, nuk i ka takuar kurrë Serbisë

Kurti: Ujmani është toka jonë, nuk i ka takuar kurrë Serbisë

80-vjeçari nga Prishtina ende i zhdukur, familja kërkon ndihmë për gjetjen e tij

80-vjeçari nga Prishtina ende i zhdukur, familja kërkon ndihmë për gjetjen e tij

Deputetët nuk e votuan Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, reagon Selmanaj

Deputetët nuk e votuan Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, reagon Selmanaj

Tre të vdekur dhe 43 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Tre të vdekur dhe 43 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Presidenca boshnjake diskutoi për njohjen e Kosovës, Dodik ishte kundër saj

Presidenca boshnjake diskutoi për njohjen e Kosovës, Dodik ishte kundër saj

Kastrati thotë se janë marrë të gjitha masat për sigurinë e fëmijëve dhe mbarëvajtjen e procesit mësimor

Kastrati thotë se janë marrë të gjitha masat për sigurinë e fëmijëve dhe mbarëvajtjen e procesit mësimor