A keni dëgjuar për profecinë e gjermanit Alois Irlmaier? Ai parashikoi se Lufta e Tretë Botërore do të fillojë në Ballkan!

25.02.2019 19:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A keni dëgjuar për profecinë e gjermanit Alois Irlmaier? Ai parashikoi se Lufta e Tretë Botërore do të fillojë në Ballkan!

Gjithkush ka dëgjuar për Nostradamusin dhe Baba Vangan dhe parashikimet e tyre, por pak është folur për gjermanin i cili thuhet të ketë jetuar në gjysmën e parë të shekullit të 20-të.

Sipas avaz.ba, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Alois Irlmaier, për profecitë e të cilit nuk është folur aq shumë.

Siç thuhet tutje, bëhet fjalë për njeriun, i cili pas Luftës së Dytë Botërore, ndihmoi shumë të gjejnë të dashurit e tyre.

Ai u akuzua për magji, por nga një gjyqtar u lirua Irlmaier i përshkroi atij me saktësi se çfarë gruaja e tij kishte bërë atë ditë dhe se si ajo ishte veshur.

Dhe Irlmaier nuk ishte vetëm njeriu që i ndihmoi njerëzit të gjenin të dashurit e tyre. Në vitin 1950 ai thuhet të ketë parashikuar edhe Luftën e Tretë Botërore.

Sipas parashikimeve të tij, ajo është e pashmangshme, por shtoi se ai do të ndodhë në Mesdhe dhe në Lindjen e Mesme dhe kjo zonë do të jetë skenë e përleshjeve midis fuqive të mëdha në botë.

Por, gjithmonë sipas parashikimeve të tij, siç shkruan avaz.ba, gjithçka do të fillojë me vrasje në Ballkan.

“Të gjithë do të bëjnë thirrje për paqe. Papritmas do të ketë një luftë në Lindjen e Mesme, e cila do të rritet, forca të mëdha detare do të ballafaqohet me armikun në Mesdhe, dhe situata do të jetë shumë e tensionuar. Por shkëndija e vërtetë do të ndizet në Ballkan. Dy burra do të vrasin të tretin, të rangut të lartë. Ata do të paguhen nga njerëz të tjerë. Unë mendoj se kjo do të ndodhë në Ballkan, por unë nuk mund ta konfirmoj. Hakmarrja së shpejti do të ndodhë. Pas kësaj vrasje, lufta botërore do të fillojë”, ka parashikuar Irlmeyer.

Ai ka thënë gjithashtu se një “Dragua i verdhë” do të pushtoni njëkohësisht Alaskën dhe Kanadanë. Kur qyteti i artë të shkatërrohet, lufta do të fillojë.

“Viti para luftës do të jetë shumë pjellor dhe i pasur. Lufta do të vijë pa paralajmërim, brenda natës. Unë shoh pluhur. Shoh tre numra. Dy TETË dhe një NËNTË. Unë nuk e di se çfarë do të thotë dhe nuk e di datën apo kohën kur do të ndodhë”, kishte pretenduar Irlmajer. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


iOS 13 sjell ndërfaqen e errët “Dark Mode”

iOS 13 sjell ndërfaqen e errët “Dark Mode”

Loja gjëegjëzë e cila joshi miliona njerëz mbush 35 vite

Loja gjëegjëzë e cila joshi miliona njerëz mbush 35 vite

Njihuni me telefonin e parë në botë me ekran të plotë pa “notch”

Njihuni me telefonin e parë në botë me ekran të plotë pa “notch”

Grupi Ballkanas i telekomunikacionit pas SBB dhe Telemach bën blerje të madhe në Kroaci

Grupi Ballkanas i telekomunikacionit pas SBB dhe Telemach bën blerje të madhe në Kroaci

Huawei redukton prodhimin e smartfonëve

Huawei redukton prodhimin e smartfonëve

AMD dhe Samsung bashkëpunojnë për të sjellë teknologjinë grafike Radeon tek smartfonët

AMD dhe Samsung bashkëpunojnë për të sjellë teknologjinë grafike Radeon tek smartfonët

Rritet ndjeshëm interneti në shtëpi, katër operatorë dominojnë tregun

Rritet ndjeshëm interneti në shtëpi, katër operatorë dominojnë tregun

Del në shitje televizori i parë 8K me çmim marramendës

Del në shitje televizori i parë 8K me çmim marramendës

Xiaomi i përgjigjet telefonit me kamër nën ekran të Oppo

Xiaomi i përgjigjet telefonit me kamër nën ekran të Oppo

Nuk ndalet rënia e numrit të përdoruesve të shërbimeve celulare në Shqipëri

Nuk ndalet rënia e numrit të përdoruesve të shërbimeve celulare në Shqipëri

Ylli i YouTube merr atë që meriton pasi u tall me një të pastrehë

Ylli i YouTube merr atë që meriton pasi u tall me një të pastrehë

Ca përdorues të Windows 10-ës nuk ka për të pëlqyer veprimin e fundit të Microsoft

Ca përdorues të Windows 10-ës nuk ka për të pëlqyer veprimin e fundit të Microsoft

Huawei konsolidon pozitat si prodhuesi i dytë më i madh në botë pas Samsung

Huawei konsolidon pozitat si prodhuesi i dytë më i madh në botë pas Samsung

Kreativët Sllovakë vizitojnë Tiranën, diskutohen sfidat e Industrisë Kreative në Shqipëri

Kreativët Sllovakë vizitojnë Tiranën, diskutohen sfidat e Industrisë Kreative në Shqipëri

Tifozja çeke e Juves, sukses i rrufeshëm në Isntagram (Foto)

Tifozja çeke e Juves, sukses i rrufeshëm në Isntagram (Foto)

Teknologjia e informacionit, trend në rritje me nevojën për kuadro të reja

Teknologjia e informacionit, trend në rritje me nevojën për kuadro të reja