A ka vdekur Putini? (Foto)

12.03.2015 21:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidenti rus, Vladimir Putin, nuk është parë në publik që prej 5 marsit të këtij viti.

Ndërsa shumë pak informacione ka dhënë sekretari i tij i shtypit, Dimitri Peskov, i cili tha se nuk ka “asnjë arsye për t’u shqetësuar” dhe “çdo gjë është në rregull”.

Por, presidenti rus ka anuluar edhe një udhëtim për në Kazakistan, dhe kjo ka bërë që në internet të qarkullojnë fotografi të Putinit të vdekur.

Sapo të shkruani emrin e presidentit rus në kërkuese të Google, pas emrit të tij do t’ju shfaqet “i vdekur”, përkatësisht “Putin umer” (Putini ka vdekur). Kjo tani është bërë trend edhe në shtetin rus.

Kujtojmë se e njëjta gjë kishte ndodhur edhe me presidentin koreano-verior, Kim Jong-il dhe atij të Venezuelës, Hugo Chavez, ku së pari vdekja e tyre u bë e ditur nga qytetarët e vendeve përkatëse, pasi që autoritet shtetërore e mohuan këtë për një kohë.

 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mustafa: Kosova nuk guxon të qëndrojë në mes të SHBA-së dhe BE-së (VIDEO)

Mustafa: Kosova nuk guxon të qëndrojë në mes të SHBA-së dhe BE-së (VIDEO)

Takohen Mustafa dhe Kurti, shkak taksa 100 për qind

Takohen Mustafa dhe Kurti, shkak taksa 100 për qind

Lutfi Haziri: Masa e reciprocitetit duhet të qartësohet deri në fund

Lutfi Haziri: Masa e reciprocitetit duhet të qartësohet deri në fund

Lumezi dhe ambasadori zviceran diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit

Lumezi dhe ambasadori zviceran diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit

Diskutohet procesi i Vettingut në Kosovë

Diskutohet procesi i Vettingut në Kosovë

​FSSHK-Kurtit: Mos harroni ligjin e pagave

​FSSHK-Kurtit: Mos harroni ligjin e pagave

Qeveria e Kosovës ndan 400 mijë euro për furnizim me mjete mbrojtëse nga Coronavirusi

Qeveria e Kosovës ndan 400 mijë euro për furnizim me mjete mbrojtëse nga Coronavirusi

Kryeministri Kurti shkarkon bordin drejtues të INFRAKOS

Kryeministri Kurti shkarkon bordin drejtues të INFRAKOS

Rregullat për vizë pune në Gjermani pas 1 marsit

Rregullat për vizë pune në Gjermani pas 1 marsit

Autoriteti i Konkurrencës dhe Policia nënshkruajn memorandum bashkëpunimin për kryerjen e kontrolleve të paparalajmëruara

Autoriteti i Konkurrencës dhe Policia nënshkruajn memorandum bashkëpunimin për kryerjen e kontrolleve të paparalajmëruara

Osmani: Ne do t’i diskojmë për taksën gjatë ditës me kryeministrin, është me rëndësi që partnerët e koalicionit të marrin vendime të përbashkëta

Osmani: Ne do t’i diskojmë për taksën gjatë ditës me kryeministrin, është me rëndësi që partnerët e koalicionit të marrin vendime të përbashkëta

Dyshohet se ka paguar gjyqtarë për të liruar bandën e Lazarat,  arrestohet ish/gazetari Henri Çili

Dyshohet se ka paguar gjyqtarë për të liruar bandën e Lazarat, arrestohet ish/gazetari Henri Çili

Ja kush e thotë se vendimi i Kurtit për taksën është manovër politike

Ja kush e thotë se vendimi i Kurtit për taksën është manovër politike

33 ushtarë turq vriten në një sulm ajror në Idlib nga ushtria siriane

33 ushtarë turq vriten në një sulm ajror në Idlib nga ushtria siriane

Thaçi: Në Likoshan dhe Qirez të Drenicës, policia serbe në mënyrën më barbare vrau gra, pleq, burra dhe të rinj të paarmatosur

Thaçi: Në Likoshan dhe Qirez të Drenicës, policia serbe në mënyrën më barbare vrau gra, pleq, burra dhe të rinj të paarmatosur

Analisti Armend Muja thotë se Grenelli ka probleme logjike

Analisti Armend Muja thotë se Grenelli ka probleme logjike