A është ky fundi i kohështrirjes së Facebook?

17.04.2019 00:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A është ky fundi i kohështrirjes së Facebook?

Facebook ka në mendje një ndërfaqe plotësisht të re dhe të ridizajnuar të kohështrirjes në aplikacionet mobile që do të shikonte këtë të fundit të shkrihej me historitë e Facebook.

Ndërfaqja u zbulua nga hulumtuesja e aplikacioneve Jane Manchun Wong ku zbuloi një version Android ndryshe të Facebook.

Aktualisht historitë e Facebook dhe News Feed ekzistojnë veçmas në aplikacionin Facebook. Ju duhet të shfletoni poshtë për të parë kohështrirjen ose të shtypni një prej kartave në krye të aplikacionit për të parë historitë.

Në dizajnin e ri historitë dhe postimet e kohështrirjes, përfshirë fotot, tekstin, imazhet, video dhe artikujt e sponsorizuar, shfaqen si pjesë e një ndërfaqe të vetme.

Edhe pse në fillim historitë nuk provuan aq popullore sa në Instagram, Facebook parashikon që në 2019-ën do të kalojnë në popullaritet vetë kohështrirjen.

Vitin e kaluar kompania tha se në Shtator historitë kishin 300 milion përdorues aktivë në ditë. E ardhmja e kohështrirjes është vënë disa herë në pikëpyetje nga Mark Zuckerberg i cili tha se vizioni i kompanisë ishte drejt një komunikimi të enkriptuar dhe privat dhe largimi nga postimet publike.

Komentatorët besuan se kohështrirja do të bëhej një produkt i vjetruar. Për të përforcuar më tepër spekulimet, një ndryshim në lidershipin e Facebook javën e kaluar mund të përkthehet në fundin e epokës së kohështrirjes në rrjetin social më të madh në botë. /PCWorld Albanian

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Honda dhe Toyota/ Marrin çmim për makinat e gjelbra në panairin e makinave në Los Angeles

Honda dhe Toyota/ Marrin çmim për makinat e gjelbra në panairin e makinave në Los Angeles

10 trajnerët më të paguar, Mourinho është i pesti

10 trajnerët më të paguar, Mourinho është i pesti

Kaq orë ecje në javë zvogëlojnë rrezikun e vdekjes

Kaq orë ecje në javë zvogëlojnë rrezikun e vdekjes

Ekskluzive/ Kampion mes skamjes, boksieri Klevis Çelaj rrëfen jetën mizerabël

Ekskluzive/ Kampion mes skamjes, boksieri Klevis Çelaj rrëfen jetën mizerabël

Soni Malaj  plot stil dhe elegancë

Soni Malaj plot stil dhe elegancë

Dua Lipa paraqitet me shumë stil

Dua Lipa paraqitet me shumë stil

Kida nuk e ka ndërmend të ndalet

Kida nuk e ka ndërmend të ndalet

Genta Ismaili shijon dëborën, ekspozon format e bukura trupore

Genta Ismaili shijon dëborën, ekspozon format e bukura trupore

Merrni Vitamina B12 për të forcuar trurin dhe kujtesën, ja ushqimet ku gjendet

Merrni Vitamina B12 për të forcuar trurin dhe kujtesën, ja ushqimet ku gjendet

Tuna publikon imazhe nga seti i ri fotografik

Tuna publikon imazhe nga seti i ri fotografik

Young Zerka ka një informacion të rëndësishëm për fansat

Young Zerka ka një informacion të rëndësishëm për fansat

Për të gjithë ata të cilët e kanë keqkuptuar, keqinterpretuar dhe keqtrajtuar mikpritjen për përfaqësuesen angleze

Për të gjithë ata të cilët e kanë keqkuptuar, keqinterpretuar dhe keqtrajtuar mikpritjen për përfaqësuesen angleze

Kosova e mbyll ciklin eliminator për ‘Euro 2020’ e pafuqishme kundër Anglisë

Kosova e mbyll ciklin eliminator për ‘Euro 2020’ e pafuqishme kundër Anglisë

Anglia ngrit epërsinë ndaj Kosovës

Anglia ngrit epërsinë ndaj Kosovës

Tifozët anglezë me plis të bardhë në kokë këndojnë nëpër rrugët e Prishtinës: “Serbinë e rrahin kudo që shkon!”

Tifozët anglezë me plis të bardhë në kokë këndojnë nëpër rrugët e Prishtinës: “Serbinë e rrahin kudo që shkon!”

37 vjeçarja tregon se si njolla e vogël që iu shfaq në hundë, i rezultoi të ishte kancer

37 vjeçarja tregon se si njolla e vogël që iu shfaq në hundë, i rezultoi të ishte kancer