A e dini cili tretman i fytyrës është bindshëm më i kërkuar gjatë disa viteve të fundit?

04.11.2018 15:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A e dini cili tretman i fytyrës është bindshëm më i kërkuar gjatë disa viteve të fundit?

Ja përse mezoterapia e fytyrës është e padhembshme dhe plotësisht metodë e sigurt e rinimit të lëkurës së fytyrës, e cila jep rezultate të pabesueshme dhe të dukshme që pas tretmanit të parë.

Përparësitë e terapisë së këtillë, në rend të parë, janë mbrojtja e organeve, gjë që posaçërisht vihet në pah te njerëzit, të cilët marrin sasi të mëdha ilaçesh, transmeton Telegrafi.

Me mezoterapi arrihet hidratim intensiv dhe ushqim i lëkurës, ndërkaq procesi i plakjes dukshëm ngadalësohet.

Mezoterapia bëhet metoda e parë e zgjedhjes edhe kur është fjala për rrudhat, plakjen e fytyrës dhe duarve, zvogëlimin e tonusit, akneve, rosaceas, vragave, vijave, kapilareve dhe dangave.

Ky specialitet mjekësor e estetik realizohet nëpërmjet injeksioneve të shumta në dermë dhe epidermë me përmbajtje të ekstrakteve natyrale, farmaceutike dhe vitaminave.

Rezultatet merren pas 2 ose 3 seancash. Minimumi ndërmjet seancave të mezoterapisë duhet të jetë një javë. Ilaçi që injektohet në një seancë nuk duhet të kalojë dozën prej 10cc.

Trajtimi nuk është i dhimbshëm, nuk ka efekte anësore dhe komplikime. Efektet anësore zakonisht ndodhin kur ka seanca më të shpeshta dhe kur kalohet doza e lejuar.

Përdorimi i saj në shumë shtete nga mijëra mjekë çdo ditë është vërtetimi më i fortë që është një praktikë efektive.

Nuk duhet të presim rezultate të shpejta duke e parë mezoterapinë si mrekulli për rregullimet e lëkurës.

Këtë metodë të shërimit mund ta aplikojnë ekskluzivisht ekspertët e specializuar për praktikimin e mezoterapisë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


A e dini cili tretman i fytyrës është bindshëm më i kërkuar gjatë disa viteve të fundit?

A e dini cili tretman i fytyrës është bindshëm më i kërkuar gjatë disa viteve të fundit?

Zeneli shënon gol të ngjashëm si Ronaldinho nga gjuajtja e lirë

Zeneli shënon gol të ngjashëm si Ronaldinho nga gjuajtja e lirë

Ibrahimovic kërkon marrëveshje të gjatë nga Milani

Ibrahimovic kërkon marrëveshje të gjatë nga Milani

Ka ushqime që nuk u kalon afati, mësoni cilat janë

Ka ushqime që nuk u kalon afati, mësoni cilat janë

Solari: Kishim nevojë për fitore, ishte ndeshje shumë e vështirë

Solari: Kishim nevojë për fitore, ishte ndeshje shumë e vështirë

Pas katër viteve të suksesshme, Krasniqi largohet nga Kedah

Pas katër viteve të suksesshme, Krasniqi largohet nga Kedah

Mosha dyzetvjeçare nuk është fillimi i fundit, por fundi i fillimit…

Mosha dyzetvjeçare nuk është fillimi i fundit, por fundi i fillimit…

Trepça fiton derbin në udhëtim te Bashkimi

Trepça fiton derbin në udhëtim te Bashkimi

Juventusi mposht Cagliarin, gati për derbin ndaj Milanit

Juventusi mposht Cagliarin, gati për derbin ndaj Milanit

Duhet ta lexoni këtë nëse keni gunga në trup

Duhet ta lexoni këtë nëse keni gunga në trup

Barça nuk ndalet, fiton me rikthim ndaj Rayo Vallecanos

Barça nuk ndalet, fiton me rikthim ndaj Rayo Vallecanos

Pëllumbi e pëson keq prej gjyles së topit ceremonial (Video)

Pëllumbi e pëson keq prej gjyles së topit ceremonial (Video)

Juventus 3-1 Cagliari, notat e lojtarëve

Juventus 3-1 Cagliari, notat e lojtarëve

Vallecano 2-3 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve

Vallecano 2-3 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve

Cikatrikset, vragat, shenjat

Cikatrikset, vragat, shenjat

Federata Evropiane e Xhudos publikon koleksionin më të mirë të performancave të Akil Gjakovës

Federata Evropiane e Xhudos publikon koleksionin më të mirë të performancave të Akil Gjakovës