A do t’i frikësohej Albin Kurti, Ramush Haradinajt e Dardan Molliqajt në opozitë

16.09.2019 22:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A do t’i frikësohej Albin Kurti, Ramush Haradinajt e Dardan Molliqajt në opozitë

Kandidati për kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti, në emisionin Pressing të Televizionit 7, ka folur për opozitën që do ta priste, në rast se ai do të zgjidhej kryeministër.

Kurti është pyetur nga analisti Rron Gjinovci, nëse ai do t’i frikësohej një opozitarizmi që do ta bënin bashkë Ramush Haradinaj dhe Dardan Molliqaj.

“Po le të bëhen bashkë. Edhe ashtu bashkë janë, por s’ka gjë prej asaj pune”, ka thënë Kurti.

Ai tutje thotë se me të në krye të Qeverisë nuk do të ketë nevojë për protesta, sic ka organizuar Vetëvendosje vite më parë, e as nuk do të ketë nevojë që Molliqaj të tërheqë zyrtarë zvarrë nga vetura.

Kurti thotë se “s’do të dëshironte një opozitë të fuqishme si Vetëvendosje”, ndërsa nuk e sheh koalicionin AAK-PSD si rrezik. /Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


A do t’i frikësohej Albin Kurti, Ramush Haradinajt e Dardan Molliqajt në opozitë

A do t’i frikësohej Albin Kurti, Ramush Haradinajt e Dardan Molliqajt në opozitë

Kryeministri çek bisedoi me presidentin Zeman për çështjen e tërheqjes së njohjes së Kosovës

Kryeministri çek bisedoi me presidentin Zeman për çështjen e tërheqjes së njohjes së Kosovës

Vuçiqi bisedon me Palmerin, thotë se Serbia angazhohet për një kompromis të qëndrueshëm me Kosovën

Vuçiqi bisedon me Palmerin, thotë se Serbia angazhohet për një kompromis të qëndrueshëm me Kosovën

KQZ decertifikon katër kandidatë në listat e dy partive para zgjedhjeve

KQZ decertifikon katër kandidatë në listat e dy partive para zgjedhjeve

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut

Veseli: Do të angazhohemi për t’i dhënë fund diskriminimit të grave në ndarjen e pasurisë

Veseli: Do të angazhohemi për t’i dhënë fund diskriminimit të grave në ndarjen e pasurisë

Kosova propozon filmin ‘Zana’ për OSCARS

Kosova propozon filmin ‘Zana’ për OSCARS

Osmani premton qeveri properëndimore sipas modelit Rugovian

Osmani premton qeveri properëndimore sipas modelit Rugovian

Privatizimi i pjesshëm shihet si zgjidhje për “Trepçën”

Privatizimi i pjesshëm shihet si zgjidhje për “Trepçën”

Rektorët i quajnë politike emërimet e anëtarëve të këshillave drejtues të universiteteve publike

Rektorët i quajnë politike emërimet e anëtarëve të këshillave drejtues të universiteteve publike

Vendoset mozaiku prej qeramike në ambientet e Policisë

Vendoset mozaiku prej qeramike në ambientet e Policisë

Ofensivë diplomatike për nisjen e bisedimeve me BE-në

Ofensivë diplomatike për nisjen e bisedimeve me BE-në

Asamblistët e LDK-së në Gjilan mbështesin Vjosa Osmanin për kryeministre

Asamblistët e LDK-së në Gjilan mbështesin Vjosa Osmanin për kryeministre

Ferizaj do të bëhet me Qendër Multifunksionale

Ferizaj do të bëhet me Qendër Multifunksionale

42 mijë aplikacione nga diaspora për të votuar në zgjedhjet e 6 tetorit

42 mijë aplikacione nga diaspora për të votuar në zgjedhjet e 6 tetorit

Kurz: Austria do ta mbështesë çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, edhe korrigjimin e kufijve

Kurz: Austria do ta mbështesë çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, edhe korrigjimin e kufijve