A do të jap dorëheqje? Flet Zinedine Zidane pas humbjes nga Shakhtari

01.12.2020 22:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A do të jap dorëheqje? Flet Zinedine Zidane pas humbjes nga Shakhtari

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane ka këmbëngulur se ai nuk do të japë dorëheqje, përkundër një performance tjetër të dobët nga skuadra e tij në një humbje 2-0 ndaj Shakhtar Donetsk.

Shpresat e Madridit për t’u kualifikuar më tutje në Champions League janë tani në dyshim pas ndeshjes në Kiev, me golat e pjesës së dytë nga zëvendësuesit Dentinho dhe Manor Solomon duke i dhënë fitoren skuadrës vendase.

Zidane po ndjen presionin pas një fillimi indiferent të sezonit, me Madridin që tani ka humbur tre nga pesë ndeshjet e tyre të fundit. Francezi, megjithatë, ka këmbëngulur se ai nuk do të tërhiqet, përcjell KosovaPress.

“Unë nuk do të jap dorëheqjen – aspak,” tha ai pas humbjes të së martës.

“Ne gjithmonë kemi pasur momente delikate. Është e vërtetë që është një varg i keq për sa i përket rezultateve, por ne duhet të vazhdojmë. Sot ishte një finale, ne u përgatitëm shumë mirë, por ne e dimë se ka një lojë për të bërë dhe ne duhet të fitojmë dhe kaq. ”

Skuadra e Zidane gjithashtu humpi në fundjavë ndaj Alavesit dhe megjithëse ai e pranoi që skuadra e tij meritonte të humbte atë lojë, ai ndjeu që Madridi nuk ishte me fat që të largohej nga ndeshja e së martës me duar të zbrazëta.

“Besoj te lojtarët dhe natyrisht që kam forcë. Ditën tjetër kundër Alavesit nuk e meritonim të fitonim. Nuk ka zgjidhje tjetër përveç të punojmë dhe të vazhdojmë në mënyrë që rezultatet e mira të kthehen “, tha në fund Zinedine Zidane

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


A do të jap dorëheqje? Flet Zinedine Zidane pas humbjes nga Shakhtari

A do të jap dorëheqje? Flet Zinedine Zidane pas humbjes nga Shakhtari

​Shakhtari e mposht me lehtësi Realin, komplikohet situata në Grupin B

​Shakhtari e mposht me lehtësi Realin, komplikohet situata në Grupin B

​Testoni veten sa jeni të vëmendshëm: Gjeni pesë objekte të fshehura

​Testoni veten sa jeni të vëmendshëm: Gjeni pesë objekte të fshehura

​Shakhtar – Real Madrid, formacionet zyrtare

​Shakhtar – Real Madrid, formacionet zyrtare

​Dalin detaje rrënqethëse mbi gjendjen e Maradonas në ditët e fundit të jetës së tij

​Dalin detaje rrënqethëse mbi gjendjen e Maradonas në ditët e fundit të jetës së tij

Shkencëtarët zhvillojnë mjetin që zbulon COVID-19 nga rrezet rëntgen me saktësi 83%

Shkencëtarët zhvillojnë mjetin që zbulon COVID-19 nga rrezet rëntgen me saktësi 83%

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim