Mustafa thotë se Kosova në Gjermani mori përkrahje në aspektin politik dhe ekonomik (Foto)
isamustafa-kamera646

Mustafa thotë se Kosova në Gjermani mori përkrahje në aspektin politik dhe ekonomik (Foto)

pacolli-interex

Behgjet Pacolli hap fabrikën e lëkurës në Gjakovë (FOTO)

Almir Daci0-9

Shqiptarët vriten mes vete në ISIS

nuclear

A është më e fortë Rusia se Amerika në rast të Luftës së Tretë Botërore

student0_r1_s

Reformimi i arsimit në Kosovë, mision i mundur

image-a-15_1448616337555

“Unë kam lindur një përbindësh”, rrëfehet nëna e vajzës që lëvdoi xhihadistët rreth krimeve të fundit

donjeta2_1448631726-8282439

Asnjë gjurmë e Donjetës nga Strellci tash e tre javë

euro-mony-hek_r1_s

Buxheti “social“ i Kosovës

bomb-dynamit-wecker-670x360

Prishtina alarmohet nga thirrjet anonime për bombë në tre lokacione

veseli-boletini

Veseli vendosi flamurin kombëtar mbi varrin e Isa Boletinit

OPINIONE

Sport

Messi, a je normal? (VIDEO)

Messi, a je normal? (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi është në gjendje të bëjë gjithçka me topin. Ai së fundit ka bërë edhe një veprim të jashtëzakonshëm. Reprezentuesi argjentinas ka arritur që nga fillimi i fushës ta godas me top kamerën, e cila ishte [...]

Showbiz

Bleona dhe Angela bëjnë dush së bashku dhe… (Foto)

Bleona dhe Angela bëjnë dush së bashku dhe… (Foto)

Dy bukuroshet shqiptare që jetojnë në Los Angeles, gjithnjë e më shumë po shihen të dhëna pas njëra-tjetrës. Miqësia mes Angelës dhe Bleonës, të cilat shfaqen shpesh së bashku nëpër festa, është e njohur. Por se edhe dushin e bëjnë në [...]

Lifestyle

“Nëna ime bëri që ta urreja trupin tim”

“Nëna ime bëri që ta urreja trupin tim”

E shihja të numëronte kaloritë e saj para se të dija se çka ishin në të vërtetë kaloritë! Kur nëna ime ndikoi që unë të ndjehesha keq me trupin tim, veprimet e saja nuk kishin të bënin fare me mua. Ishte [...]

Tech

Li-Fi 100 herë më e shpejtë se Wi-Fi

Li-Fi 100 herë më e shpejtë se Wi-Fi

Li-Fi, një alternativë shumë më e shpejtë sesa Wi-Fi, është testuar se mund të dërgojë të dhëna deri në 1 gigabajt për sekondë. Në këtë shpejtësi, 100 herë më të shpejtë sesa teknologjitë e Wi-Fi, një film “high-definition” mund të shkarkohet [...]

RRJETET SOCIALE

Sondazh

A dështoi menaxhimi i sigurisë gjatë protestave?

MOTI

Kape lajmin me Kohë!

Kape lajmin me Kohë!