767 të vdekur nga virusi Korona në Spanjë

19.03.2020 14:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
767 të vdekur nga virusi Korona në Spanjë

Numri i viktimave nga coronavirusi në Spanjë ka shkuar në 767, ndërsa të prekur janë konfirmuar  17,147 raste.

Sipas raportimeve, Spanja renditet e katërta në botë për nga numri i të vdekurve, pas Kinës Italisë dhe Iranit.

Ministria spanjolle e shëndetësisë, thotë se 939 persona janë në kujdesin intensiv ndërsa 1,107 të tjerë janë rikuperuar.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


767 të vdekur nga virusi Korona në Spanjë

767 të vdekur nga virusi Korona në Spanjë

Lajçak zgjedhet përfaqësues i BE’së për dialogun Kosovë – Sërbi

Lajçak zgjedhet përfaqësues i BE’së për dialogun Kosovë – Sërbi

Vetëm deri me 3 prill do të zgjasin masat e bllokimit në Itali

Vetëm deri me 3 prill do të zgjasin masat e bllokimit në Itali

Pas kërkesës për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti, kritika të ashpëra për LDK’në nga raportuesja e Kosovës në PE

Pas kërkesës për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti, kritika të ashpëra për LDK’në nga raportuesja e Kosovës në PE

Përfundon takimi Haradinaj-Mustafa, AAK mbështet mocionin për rrëzimin e Qeverisë

Përfundon takimi Haradinaj-Mustafa, AAK mbështet mocionin për rrëzimin e Qeverisë

Rritet konsumi i produkteve, autoritetet thonë se ka mjaft rezerva

Rritet konsumi i produkteve, autoritetet thonë se ka mjaft rezerva

Lumir Abdixhiku tregon për kthimin e 39 qytetarëve në Kosovë: Zhvillimet tjera s’janë brenga jonë tani

Lumir Abdixhiku tregon për kthimin e 39 qytetarëve në Kosovë: Zhvillimet tjera s’janë brenga jonë tani

Shtatë raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e V.

Shtatë raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e V.

Fakti më i rrezikshëm në lidhje me koronavirusin

Fakti më i rrezikshëm në lidhje me koronavirusin

Lufta me koronavirusin, Trump: Do ta mundim armikun e padukshëm

Lufta me koronavirusin, Trump: Do ta mundim armikun e padukshëm

Banka Qendrore Evropiane, 750 miliardë euro për të luftuar koronavirusin

Banka Qendrore Evropiane, 750 miliardë euro për të luftuar koronavirusin

Skenar i tmerrshëm për Iranin: Numri i vdekjeve mund të shkojë në mbi 3 milionë

Skenar i tmerrshëm për Iranin: Numri i vdekjeve mund të shkojë në mbi 3 milionë

Hajdari u premton përfaqësuesve të bizneseve bashkëpunim dhe përkrahje

Hajdari u premton përfaqësuesve të bizneseve bashkëpunim dhe përkrahje

Sot opozita përcaktohet, a është me Kurtin a me Mustafën

Sot opozita përcaktohet, a është me Kurtin a me Mustafën

Nga ora 20:00 qytetarët dalin në ballkon për të protestuar

Nga ora 20:00 qytetarët dalin në ballkon për të protestuar

‘Temperaturë dhe dhimbje koke’, pacienti 0 rrëfehet

‘Temperaturë dhe dhimbje koke’, pacienti 0 rrëfehet