75 aktakuza për 24 orë

28.10.2019 12:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
75 aktakuza për 24 orë

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 75 aktakuza kundër 95 personave, për vepra të ndryshme penale.

Po ashtu, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar për 48 orë 15 persona, si dhe janë bërë tri kërkesa për caktimin e paraburgimit të tre personave, të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar katër persona të dyshuar. Po ashtu, kjo prokurori ka bërë një kërkesë për caktim të masës së paraburgimit për një person. Gjatë 24 orëve të fundit, Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka ngritur 22 aktakuza kundër 26 personave për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit ka ndaluar gjashtë (6) persona në kohëzgjatje prej 48 orësh, si dhe ka paraqitur pranë Gjykatës kompetente dy (2) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit për dy (2) persona. Ndërsa, nga kjo Prokurori janë ngritur tetë (8) aktakuza kundër dhjetë (10) personave për vepra të ndryshme penale të parapara në Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

Prokuroria Themelore e Pejës, gjatë 24 orëve të fundit janë ndaluar dy (2) persona për vepra të ndryshme penale. Gjithashtu, Prokuroria Themelore e Pejës, gjatë 24 orëve të fundit ka ngritur gjithsej pesë (5) aktakuza ndaj nëntë (9) personave.

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur dy (2) aktakuza, kundër dy (2) personave për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Gjakovë, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, janë ndaluar tre (3) persona në kohëzgjatje prej 48 orësh për vepra të ndryshme

penale, si dhe janë ngritur tri (3) aktakuza kundër tre (3) personave për vepra të ndryshme penale.

Brenda 24 orëve Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka ngritur njëzetedy (22) aktakuza kundër njëzetetetë (28) personave, për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Ferizaj, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur trembëdhjetë (13) aktakuza kundër shtatëmbëdhjetë (17) personave për vepra të ndryshme penale.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Thaçi e Metën takohen në Shqipëri: Biseduam për dialogun Kosovë-Serbi

Thaçi e Metën takohen në Shqipëri: Biseduam për dialogun Kosovë-Serbi

Hoti nuk ka vendosur ende për vetingun

Hoti nuk ka vendosur ende për vetingun

Nga protestat e dhunshme dhe kaosi në disa qytete të SHBA

Nga protestat e dhunshme dhe kaosi në disa qytete të SHBA

Hoti: Objektivat dhe prioritetet e para tona janë, luftimi i pandemisë dhe rimëkëmbja ekonomike

Hoti: Objektivat dhe prioritetet e para tona janë, luftimi i pandemisë dhe rimëkëmbja ekonomike

Ja pse po kërkohet paraburgim për një serb

Ja pse po kërkohet paraburgim për një serb

Meliza Haradinajt nuk ia dorëzoi detyrën Glauk Konjufca

Meliza Haradinajt nuk ia dorëzoi detyrën Glauk Konjufca

Jashari: Për mjedis të sigurt dhe të shëndetshëm është e drejtë e garantuar me kushtetutën e vendit

Jashari: Për mjedis të sigurt dhe të shëndetshëm është e drejtë e garantuar me kushtetutën e vendit

Largimi i yllit algjerian Bennacer nga Rossonerët nuk pritet të ndodh

Largimi i yllit algjerian Bennacer nga Rossonerët nuk pritet të ndodh

Cristiano Ronaldo lojtari i parë i futbollit që arrin të bëhet miliarder

Cristiano Ronaldo lojtari i parë i futbollit që arrin të bëhet miliarder

OVL – UÇK: Për heqjen e flamurit nga Qeveria, kërkojmë unitet politik

OVL – UÇK: Për heqjen e flamurit nga Qeveria, kërkojmë unitet politik

Tota i PDK’së: Po vazhdon me degradimin urban Haskuka në Prizren

Tota i PDK’së: Po vazhdon me degradimin urban Haskuka në Prizren

Nga ajri me dronë, zbulohet i dënuar për kultivim narkotikësh, arrestohet 31-vjeçari

Nga ajri me dronë, zbulohet i dënuar për kultivim narkotikësh, arrestohet 31-vjeçari

Kur rihapen kufijtë në Evropë?

Kur rihapen kufijtë në Evropë?

Rihap kufijtë Çekia edhe me vende të tjera

Rihap kufijtë Çekia edhe me vende të tjera

60 satelitë të tjerë në orbitë nga Starlink, projekti që synon të furnizojë gjithë globin me internet

60 satelitë të tjerë në orbitë nga Starlink, projekti që synon të furnizojë gjithë globin me internet

Haxhi Shala ia zgjat dorën, Haki Abazi ia kthen bërrylin

Haxhi Shala ia zgjat dorën, Haki Abazi ia kthen bërrylin