627 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, raportohet nga Mbretëria e Bashkuar

12.05.2020 21:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
627 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, raportohet nga Mbretëria e Bashkuar

Mbretëria e Bashkuar në 24 orët e fundit ka raportuar 627 viktima nga koronavirusi i ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm i vdekjeve nga ky virus në vend është rritur në 32,692.

Ndërsa ditën e djeshme u shënua bilanci më i ulët i viktimave që prej datës 29 mars me 210 të vdekur.

Ministria e Shëndetësisë e vendit po ashtu njoftoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 3.043 raste pozitive COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 226.463.

Po ashtu u njoftua se në 24 orët e fundit janë kryer 85.293 teste të dyshuara të COVID-19, ndërsa që nga fillimi i përhapjes së sëmundjes janë bërë gjithsej mbi 2 milionë teste.

Në Britani, ka nisur hapja e vendit, me dyqanet dhe bizneset e tjera që kanë nisur të funksionojnë. Shkollat pritet që të nisin më qershor.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


627 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, raportohet nga Mbretëria e Bashkuar

627 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, raportohet nga Mbretëria e Bashkuar

Kryetari i Prishtinës: Mund të vonojë relaksimin e masave

Kryetari i Prishtinës: Mund të vonojë relaksimin e masave

Studimet e fundit tregojnë se nuk sulmon vetëm mushkëritë koronavirusi, zbulojnë dëmtimet e organeve të tjera

Studimet e fundit tregojnë se nuk sulmon vetëm mushkëritë koronavirusi, zbulojnë dëmtimet e organeve të tjera

IKSHPK: Pozitiv me Covid-19 janë 24 raste të reja, ndërsa 14 të shëruar

IKSHPK: Pozitiv me Covid-19 janë 24 raste të reja, ndërsa 14 të shëruar

Mustafa: Nuk e shfrytëzuam, Mogherini më premtoi heqjen e vizave nëse kalon demarkacioni

Mustafa: Nuk e shfrytëzuam, Mogherini më premtoi heqjen e vizave nëse kalon demarkacioni

Ish/deputeti i PDK’së: Gabuan me rrëzimin e Albin Kurtit

Ish/deputeti i PDK’së: Gabuan me rrëzimin e Albin Kurtit

Së shpejti prova e re me 1.500 persona në protestë, thonë nga Vetëvendosje

Së shpejti prova e re me 1.500 persona në protestë, thonë nga Vetëvendosje

Në Skenderaj arrestohen dy persona, dyshohen se merren me trafikim me njerëz

Në Skenderaj arrestohen dy persona, dyshohen se merren me trafikim me njerëz

Kryetari i LDK’së: Vjosa Osmani do të ballafaqohet me pasoja

Kryetari i LDK’së: Vjosa Osmani do të ballafaqohet me pasoja

Bytyçi, PDK: Protesta testuese e VV është intriga e radhës e Albin Kurtit në dëm të Kosovës

Bytyçi, PDK: Protesta testuese e VV është intriga e radhës e Albin Kurtit në dëm të Kosovës

Rreth 30 të dyshuar për koronavirus në Vushtrri, në mesin e tyre dhe punëtorë shëndetësor

Rreth 30 të dyshuar për koronavirus në Vushtrri, në mesin e tyre dhe punëtorë shëndetësor

Nis hapja graduale e kufirit Kosovë-Shqipëri

Nis hapja graduale e kufirit Kosovë-Shqipëri

Nga Driton Smakaj: Një politikë në dakordim të plotë me SHBA-të nuk përbën servilizëm!

Nga Driton Smakaj: Një politikë në dakordim të plotë me SHBA-të nuk përbën servilizëm!

Zëdhënësi i MSH-së: Mund të shtyhet faza e dytë e rihapjes nëse përkeqësohet situata me COVID-19

Zëdhënësi i MSH-së: Mund të shtyhet faza e dytë e rihapjes nëse përkeqësohet situata me COVID-19

​Zaev: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

​Zaev: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

Abazi: Qeveria në detyrë do të zgjasë derisa të mbahen zgjedhjet

Abazi: Qeveria në detyrë do të zgjasë derisa të mbahen zgjedhjet