5G e Galaxy S10 arrin shpejtësi deri në 2.7Gbps në Korenë Jugut

13.03.2019 21:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
5G e Galaxy S10 arrin shpejtësi deri në 2.7Gbps në Korenë Jugut

Prezantimi i Galaxy S10 5G muajin e kaluar nga Samsung ngjalli jo pak kuriozitet.

Modeli i katërt dukej disi ndryshe nga S10e, S10 dhe S10+ por Samsung nuk bëri komente rreth performancës që 5G-ja do të kishte. Sot kemi filluar të mësojmë më shumë rreth asaj çfarë pritet të sjellë telefoni.

Sipas agjencisë së lajmeve Yonhap, operatori celular SK Telecom sapo ka kryer testimet e para me Galaxy S10 5G dhe premton shpejtësi interneti deri në 2.7Gbps.

Këto nivele performance arrihet duke kombinuar sinjalet 4G dhe 5G i cili rrit shpejtësitë me 80% krahasuar me vetëm 5G.

Me këtë shpejtësi interneti do të duheshin vetëm 9 sekonda për të transferuar një video 3GB.

Qualcomm thotë se modemi i ri Snapdragon X55 do të ofrojë shpejtësi deri në 7Gbps në 5G dhe 2.5Gbps në 4G por nuk do të jetë i disponueshëm deri në fund të 2019-ës. Shumica e flagshipëve sot suportojnë maksimumi 1Gbps.

Në lidhje me Galaxy S10 5G Samsung nuk ka thënë nëse performanca do të variojë sipas rajoneve. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


5G e Galaxy S10 arrin shpejtësi deri në 2.7Gbps në Korenë Jugut

5G e Galaxy S10 arrin shpejtësi deri në 2.7Gbps në Korenë Jugut

Bien Facebook dhe Instagram, WhatsApp funksionon normalisht

Bien Facebook dhe Instagram, WhatsApp funksionon normalisht

Babai pranoi më se 15 mijë telefonata, pas mahisë nga fëmijët e tij me reklamën ku kërkonin t’ia uronin ditëlindjen (Video)

Babai pranoi më se 15 mijë telefonata, pas mahisë nga fëmijët e tij me reklamën ku kërkonin t’ia uronin ditëlindjen (Video)

Spotify padit Apple për “taksën” e App Store

Spotify padit Apple për “taksën” e App Store

Pulat ‘u bashkuan për të vrarë dhelprën’ në një shkollë bujqësore në Francë

Pulat ‘u bashkuan për të vrarë dhelprën’ në një shkollë bujqësore në Francë

Komiteti i Bazelit: Kriptoasetet janë kërcënim për stabilitetin financiar global

Komiteti i Bazelit: Kriptoasetet janë kërcënim për stabilitetin financiar global

Bleona Qereti ‘çmend’ fansin, ja se çfarë i thotë ai

Bleona Qereti ‘çmend’ fansin, ja se çfarë i thotë ai

Google Drive vjen me dizajnin material në Android dhe iOS

Google Drive vjen me dizajnin material në Android dhe iOS

Nxënësja mbikëqyret nga qeni shtëpiak, përfundon detyrat pa e prekur telefonin (Video)

Nxënësja mbikëqyret nga qeni shtëpiak, përfundon detyrat pa e prekur telefonin (Video)

Jep dorëheqjen arkitekti i Avast Vince Steckler

Jep dorëheqjen arkitekti i Avast Vince Steckler

ICT Awards 7 takime në Shkup dhe Tetovë

ICT Awards 7 takime në Shkup dhe Tetovë

Gmail dhe Google Drive jashtë funksioni në disa vende të botës

Gmail dhe Google Drive jashtë funksioni në disa vende të botës

Kompanitë Ruse lënë pas SHBA dhe Evropën për inteligjencën artificiale

Kompanitë Ruse lënë pas SHBA dhe Evropën për inteligjencën artificiale

Aplikacioni i komunikimit Google Allo jep sot lamtumirën

Aplikacioni i komunikimit Google Allo jep sot lamtumirën

Gjermania kundër SHBA për Huawei

Gjermania kundër SHBA për Huawei

Si ta kuptoni nëse keni lëkurë të thatë apo të dehidratuar?

Si ta kuptoni nëse keni lëkurë të thatë apo të dehidratuar?